Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

NHL: Lidström najlepšie plateným obrancom v NHL

TASR|8. dec 2001 o 13:35

Detroit 8. decembra (TASR) - Švédsky obranca Nicklas Lidström v službách zámorského tímu NHL Detroit Red Wings sa od budúcej sezóny stane najlepšie plateným obrancom v NHL. Rodák z Vasteräs predĺžil s červenými krídlami zmluvu o dva roky a podľa neoficiálnych zdrojov zarobí ročne 9 až 10 miliónov dolárov.

"Stane sa najlepšie plateným obrancom v NHL," povedal generálny manažér Detroitu Ken Holland. Momentálne najviac zarába obranca St. Louis Chris Pronger, ktorý si ročne príde na 9,5 milióna.

Držiteľovi Norrisovej trofeje pre najlepšieho obrancu v uplynulom ročníku plynie v tejto sezóne posledný rok trojročnej zmluvy, podľa ktorej zarobí osem miliónov dolárov ročne.

"Skutočne chcem v Detroite zostať. Som tu veľmi spokojný," stručne povedal Lidström.

Už 31-ročný obranca sa pred časom vyjadril, že by sa chcel vrátiť do Švédska spolu s manželkou a tromi synmi, teraz sa však rozhodol zostať v Detroite. V NHL odohral zatiaľ 11 sezón, v ktorých si pripísal 589 bodov. V rokoch 1997 a 1998 pomohol červeným krídlam k zisku Stanleyho pohára a v roku 1998 reprezentoval Švédsko na ZOH.

fi mp

Súvisiace články