Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

NHL: Lemieux ostane v NHL aj budúcu sezónu a chce hrať na olympiáde

TASR|4. feb 2001 o 16:42

Denver 4. februára (TASR) - Hviezdny hráč klubu NHL Pittsburgh Penguins Mario Lemieux sa v sobotu vyjadril, že v najvyššej zámorskej hokejovej súťaži plánuje ostať aj na budúcu sezónu, pričom by uvítal i nomináciu do národného tímu Kanady na olympijské hr


Mario Lemieux
y v Salt Lake City.

"S radosťou by som hral za olympijský tím. Je to niečo, čo bude veľmi vzrušujúce pre hráčov, fanúšikov i celú krajinu," povedal 35-ročný vlastník klubu tučniakov, ktorý sa v decembri vrátil na ľadové plochy NHL po triapolročnej prestávke.

"Samozrejme, Mario je na zozname," povedal v súvislosti s listinou kandidátov pre olympijský tím Wayne Gretzky, ktorý je v súčasnosti generálnym manažérom kanadskej reprezentácie.

Lemieux predviedol v tejto sezóne skutočne triumfálny návrat, keď v 16 stretnutiach nastrieľal súperom 16 gólov a pri rovankom počte asistoval. Dvadsaťpäť bodov v tabuľke produktivity za mesiac január mu vynieslo prestížne ocenenie Hráč mesiaca.

Ako sa však sám skromne vyjadril, stále nie je so svojou výkonnosťou úplne spokojný. "Určite sa cítim lepšie, ako keď som v decembri začínal, ale ešte stále mám čo doháňať. Na vrchole svojej formy budem až vtedy, keď budem schopný presadzovať sa v súbojoch jeden na jedného," povedal Lemieux, ktorý sa v nedeľu predstaví i vo výbere Severnej Ameriky v zápase All Stars.

Súvisiace články