Piatok, 24. septembra, 2021Meniny má Ľuboš, Ľubor

NHL: Lemieux, Jágr a Sakic kandidátmi na Lester B. Award

TASR|2. máj 2001 o 12:27

Toronto 2. mája (TASR)- Vedenie hráčskej asociácie NHL (NHLPA) zverejnilo nomináciu na udelenie trofeje Lester B. Pearson Award, ktorou si samotní hráči združení v NHLPA volia zo svojho stredu hokejistu, ktorého považujú za najlepšieho a najužitočnejšieho pre svoj tím. Na zozname figurujú dvaja spoluhráči z Pittsburghu Penguins, česká "megastar" Jaromír Jágr a vlastník Pens Mario Lemieux, ako i momentálne zranený kapitán coloradských Avalanche Joe Sakic.

Legenda svetového hokeja a majiteľ klubu z Pittsburghu Mario Lemieux sa koncom decembra vrátil do NHL po tri a pol roku prestávky, pričom dosiahol najvyššie percento získaných bodov na jedno stretnutie (1,767), keď v 43 zápasoch po návrate strelil 35 gólov a pridal 41 asistencií. "SuperMario" je v 35-rokoch už štvornásobným držiteľom tejto trofeje, ktorú získal v rokoch 1986, 1988, 1993 a 1996.

Český reprezentant a člen zlatého olympijskeho mužstva z Nagana Jaromír Jágr vyhral túto trofej, ktorú pomenovali po prvom kanadskom ministerskom predsedovi Lesterovi B. Pearsonovi, v posledných dvoch ročníkoch. Kapitán tučniakov sa stal v tejto sezóne už štvrtýkrát po sebe najproduktívnejším hráčom základnej časti, pričom Jágr už v desiatej po sebe nasledujúcej sezóne strelil 30 a viac gólov.

Tretím do elitnej spoločnosti je druhý najproduktívnejší hráč pred nadstavbou Joe Sakic z Colorada. Sakic sa v tejto sezóne prezentoval 12 víťaznými gólmi, čo ho radí v tejto kategórii na vrchol NHL.

Meno víťaza sa dozvieme 14. júna, keď sa zverejnia výsledky hlasovania hráčov a členov NHLPA počas slávnostného ceremoniálu v torontskej hokejovej Sieni slávy.

Súvisiace články