Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

NHL: Lemieux i Jágr potvrdili účasť na ZOH, Hlinka neistý

TASR|7. feb 2001 o 15:24

Canonsburgh 7. februára (TASR) - Spoluhráči z hokejového tímu zámorskej NHL Pittsburgh Penguins a dve megahviezdy svetového hokeja, Mario Lemieux a Jaromír Jágr, potvrdili štart na zimných olympijskych hrách v Salt Lake City. Účasť ich trénera Ivana Hlink

u z tímu tučniakov ako kormidelníka obhajcov zlatých olympijskych medailí však zostáva stále otvorená.

Majiteľ Penguins Mario Lemieux sa nechal po zápase All Stars v Denveri počuť, že bude štartovať v Salt Lake City za národný tím Kanady. Keď sa o tom dopočul Jágr, oznámil, že by si rád proti Mariovi zahral na tomto významnom fóre. "Olympiáda je výbornou príležitosťou na prezentáciu hokeja. Predstavia sa na nej najlepší hokejisti z Kanady, USA a celého sveta," uviedol Jágr. Ak by sa Lemieux a Jágr na olympiáde predstavili v dueli Česka s Kanadou, bolo by to po prvý raz, že by obaja priatelia nastúpili proti sebe v jednom stretnutí. Veľká šanca uvidieť ich prvý vzájomný súboj zhasla po tom, ako sa český kapitán Penguins zranil tesne pred zápasom All Stars, do ktorého boli obaja nominovaní.

Český tréner Pitttsburghu Ivan Hlinka odložil rozhodnutie o svojej účasti vo funkcii trénera českého olympijskeho hokejového tímu až do konca sezóny svojho amerického mužstva Penguins. Momentálne však vedie rokovania s Českým olympijskym výborom, ktorý ho požiadal, či by nepomohol zabezpečiť účasť niektorých kľúčových českých hokejistov z NHL na ZOH 2002. Z prvých mien, ktoré figurujú na zozname uvažovanej olympijskej súpisky, je už istá účasť Jágra a brankára Dominika Hašeka. "O otázke trénera sme spolu nerokovali. Tejto téme sa budeme venovať najskôr v lete," povedal Ivan Hlinka.

Súvisiace články