Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

NHL: Lemieux 40.hetrikom odsunul Bossyho a pozdravil rodičov v Montreale

TASR|25. jan 2001 o 15:19

Pittsburgh 25. januára (TASR) - Slávny hokejový center pittsburghských tučniakov Mario Lemieux zaznamenal v NHL (Pittsburgh - Montreal 3:1) už jubilejný 40. hetrik. Tridsaťpäťročný majiteľ klubu v Pittsburghu zaznamenal o 23 hetrikov viac ako najlepší Slo

vák Peter Šťastný a odsunul na tretie miesto v historickej tabuľke Mika Bossyho (39 hetrikov). Na vedúceho Wayna Gretzkého, držiteľa 61 osobných rekordov, mu však chýba odohrať ešte desať trojgólových stretnutí.

"Dať hetrik je príjemný pocit, no ďalšie šance som nevyužil. Na zápas s Montrealom sa vždy ďvyhecujemď, ešte stále v tomto meste žijú moji rodičia a mnohí priatelia, ktorí ma stále sledujú," povedal Lemieux, ktorý naposledy zažil hetrikové oslavy 26. januára 1997, rovnako proti Montrealu. "SuperMario" od svojho návratu zaznamenal v trinástich zápasoch štrnásť gólov a dvanásť asistencií, to všetko ešte zdobí dvanásť plusových bodov v tabuľke pravdy.

"Mar-i-ooo, Mar-i-ooo," skandovali znovuzrodení fanúšikovia Pittsburghu po jeho jubilejnom hetriku, ktorý však nijako nezaskočil spoluhráča Jaromíra Jágra. "Samozrejme, že aj ja som prekvapený, ale z toho, koľko mu to trvalo. Myslí si, že je najlepší, ale asi ťažko, keď medzi jeho poslednými hetrikmi uplynuli štyri roky," dodal s úsmevom na tvári jeho český priateľ, ktorého kríza bola jedným z primárnych dôvodov Lemieuxovho návratu do NHL.

Súvisiace články