Štvrtok, 28. októbra, 2021Meniny má Dobromila

NHL: Lašáka chce viacero klubov na post trojky

TASR|9. okt 2003 o 14:07

Nashville 9. októbra (TASR) - Slovenský hokejový brankár v službách Nashvillu Predators Ján Lašák stále nepozná svoju hokejovú budúcnosť. Po dvoch dňoch ...

Nashville 9. októbra (TASR) - Slovenský hokejový brankár v službách Nashvillu Predators Ján Lašák stále nepozná svoju hokejovú budúcnosť. Po dvoch dňoch na waiver listine, kde bol k dispozícii iným klubom NHL a nikto si ho nevybral, sa môže oficiálne presunúť na farmu do Milwaukee. Zvolenský rodák však v nižšej súťaži pôsobiť nechce, podľa posledných správ o jeho služby na post brankárskej trojky prejavilo viacero klubov NHL.

Generálny manažér predátorov David Poile zvažuje ponuky klubov a nevylúčil ani krátkodobé pôsobenie slovenského brankára na farme. Držiteľ troch najcennejších kovov z majstrovstiev sveta mal v nasledujúcej sezóne robiť permanentnú dvojku českému brankárovi Tomášovi Vokounovi. Predátori však tesne pred sezónou získali v rozširovacom drafte Chrisa Masona z Floridy, ktorý pred rokom práve s Lašákom bojoval o miesto v prvom tíme. Masona označili predátori za klubovú dvojku a odsunuli Lašáka na vedľajšiu koľaj.

Súvisiace články