Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

NHL: Kudroč pomohol Tampe zdolať St. Louis, Demitra plánuje návrat v piatok

TASR|21. feb 2001 o 10:55

New York 21. februára (TASR) - Zámorská NHL pokračovala štyrmi stretnutiami, v ktorých nastúpilo osem Slovákov, no bodovo sa presadil iba obranca Tampy Bay Kristián Kudroč, ktorý prihral na druhý gól do siete St. Louis.

Tampa ukončila po víťazstve 3:2 sedemzápasové trápenie, keď využila nekompletný káder bluesmanov, ktorí túžobne čakajú na pravdepodobne piatkový návrat Pavla Demitru, ktorý absentoval päť stretnutí a Chrisa Prongera so 14 zápasovou pauzou. Dvakrát prekonal Romana Tureka Todd Warriner, pričom gól na 2:1 mu pripravil v ôsmom zápase v NHL slovenský obranca, ktorý zaznamenal tretí bod do kanadského bodovania. Slovenské trio v dresoch Blues Ľuboš Bartečko, Ladislav Nagy a Peter Smrek vyšlo naprázdno, dohromady si však odsedeli 10 trestných minút. Bez zranených opôr zaznamenal momentálne druhý tím NHL tri prehry v sérii.

Prvý zápas v drese Los Angeles Kings sa nie príliš vydaril brankárovi Felixovi Potvinovi, keď kapituloval päťkrát (5:0). Tommy Salo v bránke Edmontonu zaznamenal piaty zápas s čistým kontom v sezóne, pričom zabránil i dvom strelám Žigmunda Pálffyho a jednej Jozefa Stümpela. Tí si obaja pripísali mínusový bod a obranca Ľubomír Višňovský dva mínusové body.

Slovenský útočník Marián Cisár si pripísal v stretnutí s Detroitom plusový bod, no v siedmich posledných zápasoch nebodoval. Domácim sa i napriek zraneniu brankára Dunhama podarilo získať po dvojgólovom náskoku aspoň bod (3:3).

TAMPA BAY - ST. LOUIS 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Tampa ukončila po víťazstve 3:2 sedemzápasové trápenie, keď využila nekompletný káder bluesmanov, ktorí túžobne čakajú na piatkový pravdepodobný návrat Pavla Demitru a Chrisa Prongera. Dvakrát prekonal Romana Tureka Todd Warriner, pričom gól na 2:1 mu pripravil v ôsmom zápase v NHL slovenský obranca, ktorý zaznamenal tretí bod do kanadského bodovania. Slovenské trio v dresoch Blues Ľuboš Bartečko, Ladislav Nagy a Peter Smrek vyšlo naprázdno, dohromady si však odsedelo 10 trestných minút.

Góly: 2. Warriner (Lecavalier, Zjuzin), 29. Warriner (KUDROČ), 45. Kubina (Holzinger, Ekman) - 15. Mellanby (Hecht, Young), 33. Chavanov (Hecht, Mayers). Vylúčení: 9:12 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 20:30. Brankári: Weekes - Turek. Rozhodcovia: Peel, Watson - 13.42 divákov.

NASHVILLE - DETROIT 3:3 po predĺžení (0:1, 3:0, 0:2 - 0:0)

Slovenský útočník Marián Cisár si pripísal v stretnutí s Detroitom plusový bod, no v siedmich posledných zápasoch nebodoval. Domácim sa i napriek zraneniu brankára Dunhama podarilo získať po dvojgólovom náskoku aspoň bod.

Góly: 27. Johnson (Skrastins, Ronning), 36. Archipov (Valicevic, Eaton), 38. Eaton (Legwand, Kjellberg) - 18. Brown (Duchesne, Kozlov), 42. Kozlov (Yzerman, Lapointe), 56. Fiodorov (Holmström, Duchesne). Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 28:34. Brankári: Dunham (48. Vokoun) - Osgood. Rozhodcovia: Warren, Walkom - 17.113 divákov.

EDMONTON - LOS ANGELES 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)

Prvý zápas v drese Kings sa nie príliš vydaril brankárovi Felixovi Potvinovi, keď kapituloval päťkrát. Tommy Salo v bránke Edmontonu zaznamenal piaty zápas s čistým kontom v sezóne, pričom zabránil i dvom strelám Žigmunda Pálffyho a jednej Jozefa Stümpela. Tí si obaja pripísali mínusový bod a obranca Ľubomír Višňovský dva mínusové body.

Góly: 13. Murray (Laraque), 28. Niinimää, 31. Poti (Murray, Žoltoks), 34. Weight (Žoltoks, Ferguson), 52. Weight (Smyth, Brewer). Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 27:21. Brankári: Salo - Potvin. Rozhodcovia: Gregson, Jackson - 16.349 divákov.

SAN JOSE - COLUMBUS 3:2 po predĺžení (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)

Víťazný gól stretnutia strelil 42 sekúnd pred koncom predĺženia Nemec Marco Sturm. Žraloci si uchovali čistý štít v nastavenom čase aj po zápase s nováčikom z Columbusu. Zo šestnástich predĺžení zvíťazili šesťkrát a neprehrali ani raz.

Góly: 26. Smith (Harvey, Matteau), 58. Thornton (Ricci) - 16. Heinze (Knutsen, Sanderson), 24. Kron (Sanderson). Vylúčení: 3:8 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 39:20. Brankári: Nabokov - Tugnutt. Rozhodcovia: Heyer, Maguire - 17.496 divákov.