Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

NHL: Kudroč po návrate do zostavy skóroval, Sekeráš vynechal prvý zápas v sezóne

TASR|5. apr 2001 o 11:57

New York 5. apríla (TASR) - Zámorská NHL pokračovala v noci na štvrtok ďalšími ôsmimi stretnutiami, v ktorých sa predstavilo osem Slovákov. Bodovo sa presadili iba dvaja - Ronald Petrovický z Calgary a Kristián Kudroč z Tampy - obaja si pripísali po góle.

Slovenský obranca Lightning Kudroč hneď v prvom zápase po návrate do zostavy bleskov skóroval svoj 2. gól v lige, jeho tím však v Civic Arene proti Penguins neuspel (2:4). Domáci Jaromír Jágr prekročil dvoma gólmi 50-gólovú hranicu v ročníku a vážne útočí na titul najproduktívnejšieho hráča základnej časti - jeho 4. v poradí a 5. celkovo.

Jastrabi z Chicaga nezvíťazili (2:5) v posledných deviatich zápasoch, na čom sa štvrtým gólom v sezóne podieľal aj útočník Calgary Slovák Ronald Petrovický, keď využil početnú prevahu hostí pri vylúčení domáceho Žamnova.

Hurricanes dosiahli v Madison Square Garden dôležité víťazstvo nad Rangers (3:1) a ich nádej na postup do play off stále žije. Domáci veterán Mark Messier vľak čestným úspechom jazdcov vylepšil ligový rekord klubu - 16 gólov v oslabeniach. Obranca Peter Smrek si pripísal iba dve trestné minúty za podrazenie a jednu strelu, no na ľade trávi čoraz viac času - proti Caroline na ľad častejšie naskočili iba Brian Leetch a Dale Purinton. Český útočník Rangers Jan Hlaváč si vážne zranil koleno a na majstrovstvách sveta v Nemecku bude chýbať v reprezentácii obhajcov zlatých medailí.

Miroslav Šatan si tentokrát osobné štatistiky nevylepšil. Hostia z Bostonu zvíťazili (3:2) aj u najúspešnejšieho celku súťaže od prestávky All Stars a zostávajú na ôsmej priečke vo Východnej konferencii s rovnkým počtom bodov ako Carolina. Bruins v záverečnom finiši v jedenástich zápasoch prehrali iba dvakrát, z toho raz v predĺžení.

Maple Leafs ani víťazstvo (4:2) nestačilo na definitívnu poistku účasti v play off, naopak Islanders prehrou spečatili svoju poslednú priečku v konečnej tabuľke NHL a už druhýkrát v poradí si v drafte nováčikov budú môcť vyberať ako prvý klub. Slováci v dresoch hostí sa nepresadili - útočník Juraj Kolník dvakrát neúspešne strieľal, obrancovi Zdenovi Chárovi okrem dvoch striel pribudol mínusový bod, Branislav Mezei skončil s nulami.

Stars sa rozlúčili s domácim hľadiskom v Reunion Arene v základnej časti víťazstvom 5:1 nad Nashvillom. Na posledný súboj nastúpia v sobotu v San Jose, no ani jeho výsledok už nič nezmení na ich konečnom treťom mieste v Západnej konferencii. Zo Slovákov nastúpil v drese hostí iba Richard Lintner, Mariána Cisára tréner Barry Trotz do zostavy nezaradil.

Bojujúci olejári zachránili veľmi dôležitý bod v bitke o play off v záverečnej minúte poslednej tretiny s Minnesotou (2:2), keď sa presadil pri presilovej hre Doug Weight. Na deviaty Phoenix má Edmonton náskok troch bodov, no ostáva mu odohrať už iba posledný zápas, pričom Coyotes má možnosť získať ešte štyri body. Marián Gáborík nenastúpil pre bolesti brucha, Ľubomíra Sekeráša nechal tréner Jacques Lemaire sedieť po prvý raz v sezóne.

NY RANGERS - CAROLINA 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)

Hurricanes dosiahli v Madison Square Garden dôležité víťazstvo nad Rangers a ich nádej na postup do play off stále žije. Domáci veterán Mark Messier vľak čestným úspechom jazdcov vylepšil ligový rekord klubu - 16 gólov v oslabeniach. Obranca Peter Smrek si pripísal iba dve trestné minúty za podrazenie a jednu strelu, no na ľade trávi čoraz viac času - proti Caroline na ľad častejšie naskočili iba Brian Leetch a Dale Purinton. Český útočník Rangers Jan Hlaváč si vážne zranil koleno a na majstrovstvách sveta v Nemecku bude chýbať v reprezentácii obhajcov zlatých medailí.

Góly: 49. Messier (Dvořák) - 4. OďNeill (BrindďAmour), 54. BrindďAmour (Malík, OďNeill), 60. OďNeill (Francis, Malík). Vylúčení: 5:2 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1. Strely na bránku: 25:39. Brankári: Hebert - Irbe. Rozhodcovia: Faucette, Kimmerly - 18.200 divákov.

BUFFALO - BOSTON 2:3 (0:0, 0:1, 2:2)

Miroslav Šatan si tentokrát osobné štatistiky nevylepšil. Hostia z Bostonu zvíťazili aj u najúspešnejšieho celku súťaže od prestávky All Stars a zostávajú na ôsmej priečke vo Východnej konferencii s rovnkým počtom bodov ako Carolina. Bruins v záverečnom finiši v jedenástich zápasoch prehrali iba dvakrát, z toho raz v predĺžení.

Góly: 52. Gilmour (Afinogenov, Rasmussen), 58. Patrick (Dumont, Audette) - 24. Eloranta (Kovalenko), 43. Rolston, 55. Allison (Samsonov, Guerin). Vylúčení: 2:3, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 27:22. Brankári: Biron - Dafoe. Rozhodcovia: Koharski, McGeough - 17.194 divákov.

PITTSBURGH - TAMPA BAY 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)

Slovenský obranca Lightning Kristián Kudroč hneď v prvom zápase po návrate do zostavy bleskov skóroval svoj 2. gól v lige, jeho tím však v Civic Arene neuspel. Domáci Jaromír Jágr prekročil dvoma gólmi 50-gólovú hranicu v ročníku a vážne útočí na titul najproduktívnejšieho hráča základnej časti - jeho 4. v poradí a 5. celkovo.

Góly: 29. Morozov (Primeau, Lemieux), 47. Jágr (Lang, Kovaľov), 52. Jágr (Lemieux, Lang), 59. Kovaľov (Lang) - 35. Lecavalier (Richards, Aucoin), 52. KUDROČ (Ziuzin, Lecavalier). Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 37:25. Brankári: Hedberg - Weekes. Rozhodcovia: Hasenfratz, Meier - 17.148 divákov.

TORONTO - NY ISLANDERS 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Maple Leafs ani víťazstvo nestačilo na definitívnu poistku účasti v play off, naopak Islanders prehrou spečatili svoju poslednú priečku v konečnej tabuľke NHL a už druhýkrát v poradí si v drafte nováčikov budú môcť vyberať ako prvý klub. Slováci v dresoch hostí sa nepresadili - útočník Juraj Kolník dvakrát neúspešne strieľal, obrancovi Zdenovi Chárovi okrem dvoch striel pribudol mínusový bod, Branislav Mezei skončil s nulami.

Góly: 6. McCauley (Thomas, Höglund), 31. Roberts (Tucker, Corson), 38. Tucker (Juškievič, Perreault), 44. Höglund (Sundin, McCabe) - 27. Kvaša (Czerkawski, Galley), 54. Jönsson (Parrish, Scatchard). Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 40:27. Brankári: Joseph - DiPietro. Rozhodcovia: Leggo, Warren - 19.349 divákov.

CHICAGO - CALGARY 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)

Jastrabi nezvíťazili v posledných deviatich zápasoch, na čom sa štvrtým gólom v sezóne podieľal aj Slovák Ronald Petrovický, keď využil početnú prevahu hostí pri vylúčení domáceho Žamnova.

Góly: 39. Calder (Dubinsky, Vandenbussche), 47. Calder (Nylander, Vandenbussche) - 9. Conroy (Lowry, Bure), 12. Wiemer (Gratton, Bure), 40. Morris, 55. PETROVICKÝ (Bure, Albelin), 59. Conroy (Gauthier, Lowry). Vylúčení: 3:7 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 31:21. Brankári: Thibault - Brathwaite. Rozhodcovia: Martell, Murphy - 12.403 divákov.

DALLAS - NASHVILLE 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)

Stars sa rozlúčili s domácim hľadiskom v Reunion Arene v základnej časti víťazstvom. Na posledný súboj nastúpia v sobotu v San Jose, no ani jeho výsledok už nič nezmení na ich konečnom treťom mieste v Západnej konferencii. Zo Slovákov nastúpil v drese hostí iba Richard Lintner, Mariána Cisára tréner Barry Trotz do zostavy nezaradil.

Góly: 7. Hull (Zubov, Sydor), 22. Modano (Hull, Zubov), 54. Lukowich (Donato, Van Allen), 59. Langenbrunner (Modano, Matvichuk), 60. Liašenko (Hogue) - 25. Walker (Hulse, Legwand). Vylúčení: 7:3 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 21:21. Brankári: Belfour - Vokoun. Rozhodcovia: Heyer, Peel - 17.001 divákov.

COLORADO - ANAHEIM 1:1 po predĺžení (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)

Už istý víťaz Prezidentskej trofeje iba remizoval s Anaheimom, keď bod zachránil v oslabení 50. gólom v sezóne druhý muž kanadského bodovania Joe Sakic.

Góly: 37. Sakic (Forsberg, Roy) - 20. Kariya (Friesen, Chouinard). Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0. Strely na bránku: 28:29. Brankári: Roy - Giguere. Rozhodcovia: Kowal, Roberts - 18.007 divákov.

EDMONTON - MINNESOTA 2:2 po predĺžení (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)

Bojujúci olejári zachránili veľmi dôležitý bod v bitke o play off v záverečnej minúte poslednej tretiny, keď sa presadil pri presilovej hre Doug Weight. Na deviaty Phoenix má Edmonton náskok troch bodov, no ostáva mu odohrať už iba posledný zápas, pričom Coyotes má možnosť získať ešte štyri body. Marián Gáborík nenastúpil pre bolesti brucha, Ľubomíra Sekeráša nechal tréner Jacques Lemaire sedieť po prvý raz v sezóne.

Góly: 16. Niinimää (Weight, Cleary), 60. Weight (Žoltoks) - 2. Roest (Kuba, Patera), 37. Patera (Mitchell). Vylúčení: 4:8 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 43:19. Brankári: Salo - McLennan. Rozhodcovia: Degrace, Watson - 17.100 divákov.

ki br

Súvisiace články