Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

NHL: Kovaľčuk je krížencom Pavla Bureho a Nolana, tvrdia odborníci

TASR|23. jún 2001 o 23:22

Florida 23. júna (TASR) - Ruský krídelník Iľja Kovalčuk sa stal najväčšou hviezdou v sobotňajšom vstupnom drafte NHL, po 18-ročnom talente siahla Atlanta ...

Florida 23. júna (TASR) - Ruský krídelník Iľja Kovalčuk sa stal najväčšou hviezdou v sobotňajšom vstupnom drafte NHL, po 18-ročnom talente siahla Atlanta Thrashers. Rodák z ruského Tveru je vynikajúci korčuliar a vďaka svojim fyzickým prednostiam sa prezentuje agresívnym štýlom hry. Odborníci tvrdia, že je krížencom rýchlika Pavla Bureho a agresívneho Owena Nolana a korčuliarskym štýlom sa podobá na krajanov Maxima Afinogenova a Sergeja Samsonova.

Vo svojej prvej semiorskej sezóne nazbieral v drese Spartaka v 40 zápasoch 46 bodov a patril k oporám tímu. Kovaľčuk je majstrom sveta do 18 rokov v tomto roku a štartoval aj na MS 20, kde v siedmich zápasoch získal 7 bodov. Celú sezónu figuroval na čele európskeho zoznamu skautov a všeobecne sa očakávalo, že bude draftovaný na jednom z prvých dvoch miest.

"Iľja má všetky predpoklady stať sa špičkovým hráčom. K skvelému a efektívnemu herném prejavu pridáva veľmi dobré charakterové vlastnosti. V každom tíme, v ktorom hral bol lídrom," povedal o ruskej nádeji bývalý sovietsky reprezentant Jevgenij Zimin.

Profil:

Iľja Kovaľčuk

nar.: 15. apríla 1983 v Tvere

výška: 188 cm

váha: 94 kg

štatistika v minulej sezóne:

2000-01 Spartak Moskva 40 28 18 46 78

Súvisiace články