Piatok, 6. augusta, 2021Meniny má Jozefína

NHL: Kouč Ottawy použil Filcove "know how" a Chárov zadok využíva v presilovkách

TASR|9. dec 2001 o 12:18

Ottawa 9. decembra (TASR) - Tréner tímu NHL Ottawa Senators Jacques Martin vyriešil problémy s premieňaním presiloviek. Po vzore kormidelníka slovenskej ...

Ottawa 9. decembra (TASR) - Tréner tímu NHL Ottawa Senators Jacques Martin vyriešil problémy s premieňaním presiloviek. Po vzore kormidelníka slovenskej hokejovej reprezentácie Jána Filca totiž dal mohutnému obrancovi Zdenovi Chárovi za úlohu postaviť sa pri početnej výhode pred súperovho brankára, kde má "najväčším zadkom v NHL" cloniť a dorážať puky.

Zmena v taktike sa prakticky hneď oplatila, pretože Chára strelil v dvoch zápasoch dva presilovkové góly. "Ja sa tam len postavím a zacláňam brankárovi. Keď mám štastie, tak sa ku mne aj odrazí puk. Jednoducho využívam moje prednosti," povedal najvyšší muž v NHL. Trénerove rozhodnutie nebolo pre Cháru prekvapivé, pretože v podobnej úlohe sa predstavoval aj za New York Islanders a najmä v slovenskej reprezentácii. "Nikto sa o tom so mnou predtým nebavil, ale vedel som, že pred brankárom musíme priestor viac zakryť. Brankár totiž cezo mňa niektoré strely nevidí a to je výhoda," dodal Chára.

Ottawské médiá Martinov krok veľmi ocenili a v troch bodoch zdôvodnili, prečo sa oplatí "zaparkovať" Cháru pred súperovho brankára: 1. Má najväčší zadok v NHL, takže brankár cez neho veľa nevidí, 2. Je takmer nemožné s ním pohnúť, 3. Má obrovský rozptyl rúk a dokáže preto pozbierať, alebo doraziť aj ďalej odrazené puky.

Súvisiace články