Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

NHL: Kolník zakončil gólovú smršť ostrovanov, Chára a Mezei s pluskami

TASR|6. mar 2001 o 08:45

New York 6. marca (TASR) - Zámorská NHL pokračovala v noci na utorok ďalšími dvoma zápasmi základnej časti, v ktorých sa predstavili traja Slováci - všetci v drese New Yorku Islanders. V derby s Rangers sa bodovo vyznamenal iba útočník Juraj Kolník, ktorý

strelil svoj 4. gól v kariére v NHL. Obrancovia Branislav Mezei a Zdeno Chára však zaznamenali plusové body.

Premiéra na trénerskom poste ostrovanov vyšla Lornemu Henningovi dokonale. Hostia neprehrali v hale jazdcov už štvrtýkrát v poradí, pričom v posledných troch zápasoch zvíťazili. V druhej tretine skórovalo mužstvo z Long Island až trikrát v priebehu 85 sekúnd, pričom na 4:0 zvyšoval slovenský nováčik v NHL Juraj Kolník po dorážke strely Poliaka Mariusza Czerkawského. Na víťazstve 5:2 a odlepení sa Islanders od dna ligovej tabuľky mali podiel aj obaja slovenskí obrancovia. Zdeno Chára si pripísal tri a Branislav Mezei dva plusové body, obaja si okrem toho odsedeli po dve trestné minúty - Chára za držanie a Mezei za držanie hokejky.

Až v poslednom vzájomnom zápase v základnej časti tejto sezóny sa Flyers podarilo zdolať Bruins (6:4). Hosťujúci Jason Allison dosiahol métu 300 bodov v NHL a jeho spoluhráč Joe Thornton bodoval už v jedenástom zápase v poradí, čo je u medveďov najdlhšia séria od roku 1997, keď v dvadsiatich stretnutiach v rade nevyšiel na prázdno Adam Oates.

NY RANGERS - NY ISLANDERS 2:5 (0:1, 1:3, 1:1)

Brankár New Yorku Rangers Vitalij Jeremejev vyráža puk z brány medzi nohy spoluhráča Tomasa Klouceka, kým Oleg Kvasha z New Yorku Islanders padá v zápase hokejovej NHL v New Yorku, 5.3.2001.
TASR

Premiéra na trénerskom poste ostrovanov vyšla Lornemu Henningovi dokonale. Hostia neprehrali v hale jazdcov už štvrtýkrát v poradí, pričom v posledných troch zápasoch zvíťazili. V druhej tretine skórovalo mužstvo z Long Island až trikrát v priebehu 85 sekúnd, pričom na 4:0 zvyšoval slovenský nováčik v NHL Juraj Kolník po dorážke strely Poliaka Mariusza Czerkawského. Na odlepení sa Islanders od dna ligovej tabuľky mali podiel aj obaja slovenskí obrancovia. Zdeno Chára si pripísal tri plusové body a Branislav Mezei dva, obaja si okrem toho odsedeli po dve trestné minúty - Chára za držanie a Mezei za držanie hokejky.

Góly: 40. Leetch (Nedvěd, Kamenskij), 46. McCarthy (York, Forbes) - 12. Czerkawski (Jönsson, Connolly), 26. Blake (Lapointe), 27. Muckalt (Scatchard, Blake), 27. KOLNÍK (Czerkawski), 59. Jönsson (Czerkawski, Lapointe). Vylúčení: 5:8 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1. Strely na bránku: 42:34. Brankári: Jeremiejev - Vanbiesbrouck. Rozhodcovia: Angus, Joannette - 18.200 divákov.

PHILADELPHIA - BOSTON 6:4 (3:2, 0:2, 3:0)

Až v poslednom vzájomnom zápase v základnej časti tejto sezóny sa Flyers podarilo zdolať Bruins. Hosťujúci Jason Allison dosiahol métu 300 bodov v NHL a jeho spoluhráč Joe Thornton bodoval už v jedenástom zápase v poradí, čo je u medveďov najdlhšia séria od roku 1997, keď v dvadsiatich stretnutiach v rade nevyšiel na prázdno Adam Oates.

Góly: 10. McGillis, 14. Recchi (McGillis, Langkow), 18. Fedotenko (Langkow), 46. Desjardins (Primeau, Recchi), 57. Recchi (Desjardins, Primeau), 60. Primeau (Recchi, McGillis) - 11. Rolston (Mann, Samsonov), 18. Allison (Samsonov), 22. Thornton (Gill), 23. Thornton (Allison, Weinrich). Vylúčení: 6:3 na 2 min, McAllister (PHI) a Nazarov (BOS) na 5 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 35:24. Brankári: Čechmánek - Grahame. Rozhodcovia: Marouelli, Peel - 19.528 divákov.