Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

NHL: Koivovu kariéru ohrozuje rakovina, testy objavili zhubné bunky

TASR|6. sep 2001 o 21:20

Montreal 6. septembra (TASR) - Nielen štart v 7. ročníku v službách zámorského klubu NHL Montrealu Canadiens, ale i celú hokejovú kariéru fínskeho útočníka Saka Koiva ohrozuje rakovina. Lekárske testy odhalili v tele hokejistu prítomnosť zhubných buniek a lečba 26-ročného kapitána "Habs" si bude vyžadovať chemoterapiu.

Tímový lekár Canadiens David Mulder uveidol, že zatiaľ sa ťažko dá predpovedať ďalší postup choroby. Na chorobný nález jestvujú dve možné diagnózy - tumor v brušnej oblasti alebo rakovina lymfatických uzlín. "Myslíme, že operácia by v súčasnej situácii nebola správnym riešením," skonštatoval Mulder a dodal: "Základom liečby bude chemoterapia."

Rýchly útočník z krajiny tisícich jazier mal zdravotné problémy už pred nedeľňajším odletom zo svojej vlasti a v Montreale sa jeho ťažkosti ešte zvýraznili. Pociťoval bolesti v oblasti žalúdka a brucha a niekoľkokrát zvracal. V montrealskej nemocnici sa podrobil niekoľkým testom, ktorých výsledky však mieni vedenie klubu zverejniť až na tlačovej konferencii.

Už v stredu svojho spoluhráča navštívili Brian Savage a Craig Rivet. "Necítil sa najlepšie," povedal Savage a dodal: "Bol biely ako duch a veľa toho nehovoril. Čakal na správu od lekárov. Jeho zdravotný stav nevyzerá vôbec dobre."

br jch

Súvisiace články