Štvrtok, 23. septembra, 2021Meniny má Zdenka

NHL: Kanada na MS definitívne bez Lindrosa

TASR|29. mar 2001 o 11:49

Calgary 29. marca (TASR) - Eric Lindros definitívne nebude reprezentovať Kanadu na majstrovstvách sveta v hokeji, ktoré začínajú 28. apríla v Nemecku.

Stredný útočník Philadelphie Flyers, ktorý v tomto ročníku NHL neodohral ani jedno stretnutie a viackrát sa neúspešne pokúšal o výmenu do iného klubu, dostal síce pozvánku od Kanadskej hokejovej asociácie reprezentovať, ale v stredu oznámil, že na šampionát nepocestuje.

"Eric je veľký hráč a radi by sme ho mali v našom tíme na MS. Po vzájomnom rozhovore sme sa však dohodli, že tento turnaj nebude miestom jeho návratu," uviedol šéf kanadského tímu na MS a olympijského výberu Wayne Gretzky, ktorého doplnil samotný Lindros: "Všetko sme si s Wayneom rozumne rozobrali. Kanade želám na MS všetko najlepšie. Zároveň dúfam, že na ďalšom vrcholnom podujatí už nebudem vo výbere svojej krajiny chýbať."

Hlavným dôvodom neúčasti 28-ročného Lindrosa bude zrejme jeho príliš veľký zápasový výpadok. Svoje posledné stretnutie totiž odohral minulý rok v máji v drese Flyers proti New Jersey.

Súvisiace články