Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

NHL je v uvoľnení hráčov na prvú časť ZOH neoblomná

TASR|11. okt 2001 o 14:44

Bratislava 11. októbra (TASR) - Predstavitelia Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) sa minulý týždeň (4. - 6. októbra) zúčastnili na pravidelnom ...

Bratislava 11. októbra (TASR) - Predstavitelia Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) sa minulý týždeň (4. - 6. októbra) zúčastnili na pravidelnom polročnom kongrese IIHF a NHL, ktorý sa konal vo švédskom Malmö. Zástupcovia NHL boli v otázke uvoľnenia hráčov na prvú časť turnaja ZOH v Salt Lake City neoblomní a hráčov oficiálne nepustia. Rozhodujúce slovo budú mať generálni manažéri jednotlivých klubov NHL.

"Predstavitelia nemeckého a lotyšského zväzu sa na túto tému veľmi intenzívne pýtali zástupcov NHL. Nič sa však nezmenilo, hráči oficiálne uvoľnení nebudú a o ich účasti v kvalifikácii rozhodnú generálni manažéri klubov NHL. Väčšina informácií ohľadom olympidády sa točila okolo silnej šestky," povedal generálny sekretár SZĽH Igor Nemeček. Ďalšou témou boli budúcoročné MS vo Švédsku, ktoré sa budú konať v mestách Karlstadt, Jonköping a Göteborg. "Na rozdiel od MS v Nemecku sa vo Švédsku bude medzi jednotlivými mestami cestovať autobusom. Stretlo sa to s veľkou nevôlou zástupcov Kanady," dodal I. Nemeček.

IIHF v rámci kongresu prijala za nových členov Macedónsko a Lichtenštajnsko. Počet členských krajín IIHF sa tak zvýšil na 63. Kongres ďalej schválil trojročnú dohodu, ktorú federácia 9. júna podpísala s NHL, a ktorá sa dotýka finančnej podpory na rozvoj svetového hokeja z pokladnice NHL. V úvodný deň zároveň organizačný výbor majstrovstiev sveta 2003 vo Fínsku oznámil, že šampionát budú hostiť mestá Helsinki, Turku a Tampere. Člen Rady IIHF Rickard Fagerlund taktiež informoval, že Európska hokejová liga obnoví svoju pôsobnosť najskôr v sezóne 2003/2004.

IIHF ďalej určila nomináciu rozhodcov na ZOH 2002 v americkom Salt Lake City. Medzi nimi figurujú i mená slovenských arbitrov Vladimíra Mihálika a Rudolfa Lauffa.

Súvisiace články