Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

NHL: Jágr proti Pens bodoval, no Caps prehrali, Bartečko najlepší z Thrashers

TASR|22. dec 2001 o 12:52

New York 22. decembra (TASR) - Zámorská NHL pokračovala deviatimi stretnutiami, v ktorých rovnaký počet Slovákov nazbieral sedem bodov za dva góly a päť asistencií.

Český útočník Washingtonu Jaromír Jágr si proti bývalému tímu z Pittsburghu pripísal iba asistenciu a z hostí robil tučniakom najväčšie problémy Peter Bondra. Okrem siedmich striel sa postaral prihrávkou o úvodný gól a v tretej tretine vykresal 22. gólom v sezóne iskierku nádeje na bod hostí. Slovenský kanonier si pripísal aj dve trestné minúty za neúspešný "filmársky kúsok". Capitals nepodržal v druhej tretine nemecký brankár Kölzig, ktorého po dvoch lacných góloch v druhej tretine vystriedal Billington (4:3).

Atlanta počas celého stretnutia v Caroline ťahala za kratší koniec, no ich snahu o vyrovnanie zavŕšil približne dve minúty pred koncom pri prvej strele v zápase Ľuboš Bartečko (5:4), ktorého vyhlásili za najlepšieho hráča Thrashers. Jeho siedmy gól v sezóne znamenal vyrovnanie, no v predĺžení sa po tretí raz trafil za chrbát Hniličku nováčik Cole.

Presné zásahy Tampy si podelili medzi seba po dvoch Lecavalier a Modin. Na ich dva úvodné góly dokázali Blues odpovedať po asistenciách Pavla Demitru, navyše sa ujali v záverečnej časti vedenia. Tampe opäť famózne zachytal Chabibulin, keď v tretej tretine bol pomer striel 15:1 pre hostí (4:3). Zdeno Cíger si v drese Lightning odsedel dve minúty za podrazenie a pripísal si mínusový bod.

O vyrovnanie v Colorade sa postaral po prihrávke Ronalda Petrovického Niedermayer, ktorý šikovne tečoval strelu slovenského útočníka (2:2). "Petro vyslal skvelú strelu a ja som už iba usmernil puk do odkrytej bránky," povedal Niedermayer.

Phoenix nezvíťazil u súperov v deviatich stretnutiach. Z tria Slovákov odohral najviac Ladislav Nagy, ktorý prihral na jediný gól Coyotes (2:1). Michal Handzuš sa dostal na ľad iba na necelých 13 minút, obranca Radoslav Suchý iba na minútu.

BUFFALO - TORONTO 3:3 po predĺžení (0:1, 2:0, 1:2 - 0:0)

Slovák Miroslav Šatan sa proti javorovým listom nepresadil a pripísal si dva mínusové body. V bránke Sabres podržal domácich Fín Noronen, ktorý nastúpil iba na tretí zápas v sezóne.

Góly: 28. Afinogenov (Kozlov, Connolly), 33. Connolly (Kozlov, Woolley), 54. Kozlov (Woolley, Žitnik) - 9. Lumme (Juškievič), 43. Tucker (Mogiľnyj, Corson), 48. Reichel (Roberts). Vylúčení: 8:9 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 28:33. Brankári: Noronen - Joseph. Rozhodcovia: Marouelli, Pollock - 18.690 divákov.

NY RANGERS - NY ISLANDERS 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)

Ani návrat Lindrosa po zranení kolena a jeho 19. gól v sezóne do zostavy nepomohol jazdcom k bodovému zisku. Ostrovania rozhodli o dotiahnutí sa v tabuľke Atlantickej divízie na vedúcich domácich už v prvej tretine.

Góly: 3. Lindros (Leetch, Fleury) - 2. Lindgren (Scatchard, Tarnström), 16. Peca (Lapointe, Czerkawski). Vylúčení: 3:4 na 2 min, McCarthy (NYR) a Cairns (NYI) na 5 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 29:30. Brankári: Richter - Osgood. Rozhodcovia: Fraser, Jackson - 18.200 divákov.

PITTSBURGH - WASHINGTON 4:3 (0:0, 3:1, 1:2)

Čech Jágr si proti bývalému tímu pripísal iba asistenciu a z hostí robil tučniakom najväčšie problémy Peter Bondra. Okrem siedmich striel sa postaral prihrávkou o úvodný gól a v tretej tretine vykresal 22. gólom v sezóne iskierku nádeje na bod hostí. Slovenský kanonier si pripísal aj dve trestné minúty za neúspešný "filmársky kúsok". Capitals nepodržal v druhej tretine nemecký brankár Kölzig, ktorého po dvoch lacných góloch v druhej tretine vystriedal Billington.

Góly: 33. Kasparaitis (Beech, Richer), 35. Ference (Kovaľov, Hrdina), 40. Petersen (Richer), 41. Hrdina (Kovaľov, Melichar) - 29. Simon (BONDRA), 50. BONDRA (Jágr, Metropolit), 53. Gončar (Oates, Christič). Vylúčení: 8:7 na 2 min, Oliwa, LaCouture (obaja PIT), Peat a Simon (obaja WAS) na 5 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 22:25. Brankári: Hedberg - Kölzig (od 41. Billington). Rozhodcovia: Walkom, Zelkin - 17.148 divákov.

CAROLINA - ATLANTA 5:4 po predĺžení (2:1, 1:1, 1:2 - 1:0)

Atlanta počas celého stretnutia ťahala za kratší koniec, no ich snahu o vyrovnanie zavŕšil približne dve minúty pred koncom pri prvej strele v zápase Ľuboš Bartečko, ktorého vyhlásili za najlepšieho hráča Thrashers. Jeho siedmy gól v sezóne znamenal vyrovnanie, no v predĺžení sa po tretí raz trafil za chrbát Hniličku nováčik Cole.

Góly: 3. Gelinas (Willis, Vašíček), 6. BrindďAmour (Wesley, Battaglia), 31. Cole (BrindďAmour, Tanabe), 49. Cole (BrindďAmour, Ozolinš), 62. Cole - 12. Karlsson, 39. Domenichelli (Svartvadet), 53. Hordichuk (Domenichelli, Tjärnqvist), 58. BARTEČKO (Kaberle). Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 39:23. Brankári: Barrasso - Hnilička. Rozhodcovia: Meier, OďHalloran - 17.228 divákov.

TAMPA BAY - ST. LOUIS 4:3 (1:0, 1:1, 1:2 - 1:0)

Presné zásahy domácich si podelili medzi seba po dvoch Lecavalier a Modin. Na ich dva úvodné góly dokázali Blues odpovedať po asistenciách Pavla Demitru, navyše sa ujali v záverečnej časti vedenia. Na víťazstvo to však nestačilo, keď Tampe opäť famózne zachytal Chabibulin, keď v tretej tretine bol pomer striel 15:1 pre hostí. Zdeno Cíger si v drese Lightning odsedel dve minúty za podrazenie a pripísal si mínusový bod.

Góly: 14. Lecavalier (Kubina, Richards), 37. Modin (Richards, St. Louis), 58. Modin (St. Louis, Richards), 64. Lecavalier (St. Louis, Ylönen) - 40. Stillman (Pronger, DEMITRA), 49. Salvador (DEMITRA, Tkachuk), 52. Mellanby (Stillman, MacInnis). Vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 18:40. Brankári: Chabibulin - Brathwaite. Rozhodcovia: Faucette, Martell - 15.223 divákov.

DETROIT - SAN JOSE 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Až červené krídla dokázali zastaviť rozbehnutých žralokov, ktorí neprehrali 10 zápasov v sérii, z ktorých v deviatich zvíťazili. Druhý "shutout" v sezóne vychytal brankár Hašek.

Góly: 31. Draper (Fiodorov), 32. Yzerman, 57. Hull (Yzerman, Devereaux). Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 29:19. Brankári: Hašek - Nabokov. Rozhodcovia: Maguire, McGeough - 20.058 divákov.

CHICAGO - EDMONTON 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)

Chicago natiahlo sériu víťazstiev na tri zápasy a na domácom ľade prehrali z 18 stretnutí iba dve. Olejári nepremenili presilovku už v šiestom stretnutí v sérii.

Góly: 1. Housley (Sullivan), 32. Žamnov (Housley, Sullivan), 32. Klemm (Nylander, Calder), 39. Koroľov (Peluso, Karpovcev), 57. Koroľov (Karpovcev) - 21. Moreau (Marchant, Grier). Vylúčení: 4:2 na 2 min, Downey a Probert (obaja CHIC) na 5 min, Laraque (EDM) 2x5 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 20:22. Brankári: Thibault - Salo. Rozhodcovia: Heyer, Koharski - 14.326 divákov.

COLOLADO - CALGARY 2:2 po predĺžení (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)

O vyrovnanie sa postaral po prihrávke Ronalda Petrovického Niedermayer, ktorý šikovne tečoval strelu slovenského útočníka. "Petro vyslal skvelú strelu a ja som už iba usmernil do odkrytej bránky," povedal Niedermayer. Avalanche v troch vzájomných stretnutiach v tejto sezóne nad Flames ešte nezvíťazili.

Góly: 24. Trepanier (Nieminen, Škoula), 55. Blake (Hejduk, Tanguay) - 17. Wilm (Lowry), 58. Niedermayer (PETROVICKÝ, Hentunen). Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 34:27. Brankári: Roy - Turek. Rozhodcovia: Leggo, Shick - 18.007 divákov.

ANAHEIM - PHOENIX 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)

Hostia nezvíťazili u súperov v deviatich stretnutiach a káčerom tak pomohli k druhej výhre v posledných siedmich zápasoch. Z tria Slovákov odohral najviac Ladislav Nagy, ktorý prihral na jediný gól Coyotes. Maichal Handzuš sa dostal na ľad iba na necelých 13 minút, obranca Radoslav Suchý iba na minútu.

Góly: 7. Kariya (McDonald, Trnka), 10. Cullen (Leclerc) - 19. Doan (NAGY, Markov). Vylúčení: 3:4 na 2 min, Sawyer (ANA), May (PHO) na 5 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 28:31. Brankári: Giguere - Burke. Rozhodcovia: Sharrers, Watson - 10.463 divákov.