Štvrtok, 16. septembra, 2021Meniny má Ľudmila

NHL: Jágr chce odísť z Pittsburghu, ale záujem o neho je pre milióny malý

TASR|21. máj 2001 o 14:59

Pittsburgh 21. mája (TASR) - Český hokejista Jaromír Jágr hrajúci za klub NHL Pittsburgh Penguins už niekoľkokrát pripustil, že po skončení sezóny uvažuje o odchode od tučniakov, s ktorými momentálne bojuje vo finále Východnej konferencie proti obhajcovi New Jersey Devils. Podľa zámorských informácií, ktoré priniesol denník The New York Post, nie je v hre priveľa záujemcov a to najmä pre Jágrovu miliónovú zmluvu.

Medzi kluby, ktoré majú reálnu šancu olympijského víťaza získať, patrí údajne New York Rangers, Detroit Red Wings a San Jose Sharks. Päťnásobný držiteľ trofeje pre najproduktívnejšieho hráča NHL sa totiž stal pre Penguins, ktorým ešte pred dvoma rokmi hrozil bankrot, veľkou finančnou záťažou. Vedenie klubu má pre budúcu sezónu uzavreté zmluvy len so štyrmi kľúčovými hráčmi. O nových kontraktoch musí rokovať s Rusom Alexejom Kovaľovom i Čechmi Martinom Strakom a Robertom Langom. Je veľmi pravdepodobné, že pokiaľ by sa klub rozhodol udržať Jágra, prišel by o celú túto trojicu.

Jágrove finančné nároky vyradili z hry už dopredu dvadsať z tridsiatich klubov NHL. Podľa newyorského denníka je popri vysokom plate problémom ešte zdanlivá maličkosť, Jágrova záľuba v hazardných hrách.

Český útočník vraj často lieta súkromným lietadlom alebo sa prepravuje luxusnou limuzínou do kasín v Atlantic City. Nemenovaný zdroj v Atlantic City uviedol, že Jágr má vraj v kasíne Caesars rezervovaný stôl s kreditom pol milióna dolárov. Svoju záľubu v hazarde prenáša česká hokejová hviezda aj na burzu, kde podľa neoverených správ prišla už takmer o 20 miliónov dolárov.

Rangers prejavili o Jágra záujem už pred dvoma rokmi a aj teraz sú najvážnejším kandidátom. Povráva sa však aj o Detroite, ktorý by mal za Jágra vymeniť Rusa Sergeja Fiodorova. V hre sú však i žraloci zo San Jose, ktorých k veľkej kúpe tlačia viac menej podnikateľské kruhy ako vedenie tímu.

Súvisiace články