Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

NHL: Hráčom týždňa "mačka" Potvin, po deviatykrát v sezóne ocenený brankár

TASR|3. apr 2001 o 11:53

New York 3. apríla (TASR) - Brankár Los Angeles Kings Felix Potvin sa stal deviatym ochrancom svätyne, ktorý sa v tejto sezóne stal Hráčom týždňa v ...


New York 3. apríla (TASR) - Brankár Los Angeles Kings Felix Potvin sa stal deviatym ochrancom svätyne, ktorý sa v tejto sezóne stal Hráčom týždňa v zámorskej NHL. Potvin, ktorý v troch zo štyroch zápasov neinkasoval ani jeden gól, významnou mierou priblížil kráľov k play off. Skúsený brankár prezývaný "mačka", prežíva vydarený návrat do NHL potom, ako ho Vancouver Canucks poslali na farmu a následne o jeho služby prejavili záujem v Los Angeles.

Dvadsaťdeväťročný Potvin, ktorý získal už svoje piate ocenenie Hráča týždňa v kariére, si zároveň zaknihoval osobný rekord, keď v uvedených štyroch stretnutiach králi dvakrát vyhrali, raz remizovali a iba v jednom súboji prehrali. Priemer inkasovaných gólov na zápas mal Potvin 0,73 a percentuálnu úspešnosť 0,967.

Neúspešnými kandidátmi na týždňové ocenenie boli brankár Buffala Sabres Dominik Hašek, dvaja útočníci z Pittsburghu Penguins Jaromír Jágr, legendárny Mario Lemieux a útočník Alexander Mogiľnyj z New Jersey Devils.

Súvisiace články