Sobota, 18. septembra, 2021Meniny má Eugénia

Hráči Pittsburghu ovládli štatistiky play off NHL, najlepší Slovák v druhej stovke

Hráči Pittsburghu ovládli štatistiky play off NHL. (Autor: TASR/AP)
SITA|12. jún 2017 o 08:09

Jevgenij Malkin sa stal najproduktívnejším hráčom play-off NHL.

NEW YORK. Ruský hokejista Jevgenij Malkin z tímu víťazov Stanleyho pohára Pittsburghu Penguins sa stal s 28 bodmi za 10 gólov a 18 asistencii v 25 zápasoch najproduktívnejším hráčom play off NHL 2016/2017.

O jediný bod menej nazbieral jeho spoluhráč Sydney Crosby, najužitočnejší hokejista vyraďovacej časti a úspešný obhajca Conn Smythe Trophy.

Hráčom Pittsburghu patria prvé štyri miesta v poradí, najproduktívnejší zástupca druhého finalistu Nashvillu Filip Forsberg obsadil so 16 bodmi až 7. priečku.

Na čele poradia kanonierov sa udržal s trinástimi gólmi Jake Guentzel z Pittsburghu.

Kanadské bodovanie play off NHL 2016/2017:

Por.MenoKlubZápasyGólyAsist.Body
1.Jevgenij MalkinPittsburgh25101828
2.Sidney CrosbyPittsburgh2481927
3.Phil KesselPittsburgh2581523
4.Jake GuentzelPittsburgh2513821
5.Ryan GetzlafAnaheim1781119
6.Erik KarlssonOttawa1921618
7.Filip ForsbergNashville229716
8.Leon DraisaitlEdmonton1361016
9.Bobby RyanOttawa196915
10.Jakob SilfverbergAnaheim179514
11.Roman JosiNashville226814
...
139.Andrej SekeraEdmonton11123
233.Zdeno Chára Boston6011
255.Richard PánikChicago4011
284.Martin MarinčinToronto6000
295.Marián HossaChicago4000

Najlepší strelci:

1.Jake GuentzelPittsburgh13
2.Jevgenij MalkinPittsburgh10
3.Filip ForsbergNashville9
3.Jakob SilfverbergAnaheim9
5.Sydney CrosbyPittsburgh8
5.Phil KesselPittsburgh8
5.Ryan GetzlafAnaheim8
5.Jean-Gabriel PageauOttawa8

Súvisiace články