Pondelok, 20. septembra, 2021Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava

NHL: Hossu by Johnston zabil, ak by nastúpil za SR už v 1. fáze na ZOH

TASR|1. nov 2001 o 13:44

Atlanta 1. novembra (TASR) - Slovenskí hokejisti v službách Ottawy Senators Marián Hossa a Zdeno Chára opätovne potvrdili, že na prvej časti turnaja zimnej olympiády v Salt Lake City sa nezúčastnia proti vôli vedenia klubu. Hossa to vyjadril aj tvrdými slovami, vraj by ho totiž generálny manažér Marshall Johnston v opačnom prípade asi zabil.

O problém účasti slovenských hráčov z NHL v kvalifikačnom turnaji sa zaujímajú aj novinári v zámorí a hokejový publicista kanadského denníka Ottawa Sun Bruce Garrioch opísal dilemu slovenských hokejistov z NHL ako rozhodovanie medzi vernosťou svojim klubom a hrdosťou reprezentovať vlasť. "Je to naozaj ťažká situácia," pritakal autorovi Hossa a pokračoval: "Chceme byť na oboch miestach súčasne. Chceme pomôcť tímu vyhrať Stanleyho pohár, no zároveň vieme, aká význam by pre našich rodákov mala zlatá olympijská medaila z hokejového turnaja. Netuším, ako sa to vyvinie, v každom prípade však túžime postúpiť do boja o medaily. Bez súhlasu vedenia klubu ale klub neopustím, generálny manažér Marshall Johnston by ma asi zabil."

Jeho spoluhráč z Ottawy Zdeno Chára potvrdil: "Neviem kde sa zrodil nápad o tom, že by sme mali odísť bez povolenia. Z pohľadu tímov, kde hráme, by to nebolo správne, sme tu normálne zamestnaní. Samozrejme, že by sme radi reprezentovali už v úvode, ale ešte nevieme, čo bude vo februári. Možno požiadame Johnstona o povolenie."

Podľa Garriocha je účasť Hossu, Cháru i Ivana Čiernika v prvom stretnutí s Nemeckom 9. februára vylúčená, lebo v ten istý deň hrajú senátori domáci zápas s Detroitom. Pre zápasy s Lotyšskom (10. februára) a Rakúskom (12. februára) však autor vidí prítomnosť trojice vo Filcovom výbere realisticky.

"S hráčmi ako je Bondra, Pálffy, Hossa, Chára, Demitra, Stümpel, Gáborík, Šatan či Handzuš by sila slovenského tímu bola obrovská," napísal vo svojom článku kanadský novinár, ktorý zároveň upozorňuje, že nie každý generálny manažér bude proti účasti Slovákov v bojoch o hlavný turnaj. Šéf Ľuboša Bartečka z Atlanty Don Waddell v rozhovore pre Sun vyhlásil: "V niektorých prípadoch to môže byť pre hráča dobré, že bude hrať na olympiáde. Jeden, dva vynechané zápasy NHL mu po návrate do ligy môžu dokonca prospieť."

br ph

Súvisiace články