Nedeľa, 19. septembra, 2021Dnes je Deň prvého verejného vystúpenia Slovenskej národnej rady, Meniny má Konštantín

NHL: Hossa si chce po fiasku Ottawy vylepšiť náladu na šampionáte v Nemecku

TASR|22. apr 2001 o 13:03

Ottawa 22. apríla (TASR) - V hokejových kruhoch Ottawy sa po totálnom prepade hráčov Senators v 1. kole play off s Torontom Maple Leafs hovorí o zmenách, ktoré by mali nastať v klube v hlavnom meste Kanady cez letnú prestávku. Miestni novinári by pohyb najradšej videli v prípade trojlístku prezidenta Roya Maklara, generálneho manažéra Marshalla Johnstona a trénera Jacquesa Martina.

Z hráčov je takmer stopercentne istý odchod ruského centra a najproduktívnejšieho hráča klubu Alexeja Jašina (88 bodov v základnej časti), ktorý opäť v play off absolútne zlyhal a okrem toho sa od leta stáva obmedzeným voľným hráčom. V rovnakej situácii je však až jedenásť hráčov Senators, pričom medzi nechýba ani slovenská hviezda Marián Hossa, ktorý patrí v lige medzi platovo najpodceňovajších hráčov súťaže.

Len v klube senátorov je Hossa platovo na 10. mieste, hoci v uplynulej sezóne nazbieral len o 13 bodov menej ako Jašin, hoci v porovaní s ním zarába len jednu šestinu (3,6 mil.:675.000 USD). Vedenie klubu, ktoré bude musieť podpísať zmluvy aj s ďalšími produktívnymi útočníkmi - Arvedsonom , Alfredssonom, či Zamunerom sa preto môže rozhodnúť namiesto zmluvy s Hossom k jeho výmene.

Slovenský hokejista však myslí v súčasnosti predovšetkým na štart na majstrovstvách sveta. "Ročník v NHL sa skončil až príliš skoro," skonštatoval Hossa, ktorý vlani odmietol Filcovu reprezentačnú ponuku, a dodal: "Myslím, že bude lepšie úplne skončiť sezónu na majstrovstvách sveta a vylepšiť si náladu, ako zostať v Ottawe, kde sú všetci na nás nahnevaní."

Pozdvihnúť ducha si do Nemecka pôjdu okrem Hossu ešte aj jeho ďalší štyria spoluhráči - Kanaďan Wade Redden, Rus Alexej Jašin, Švéd Daniel Alfredsson a Fín Sami Salo.

Zoznam obmedzených voľných hráčov Ottawy (v zátvorkách končiaca zmluva): Alexej Jašin (3,6 mil. amerických dolárov), Daniel Alfredsson (2,8 mil.), Rob Zamuner (2,2 mil.), Wade Redden (1,95 mil.), Curtis Leschyschyn (1,9 mil.), Jason York (1,65 mil.), Magnus Arvedson (1,21 mil.), Mike Sillinger (1 mil.), Chris Phillips (962.500), Marián Hossa (675.000), Patrick Lalime (550.000)

br ki

Súvisiace články