Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

NHL: Hossa rozhodol v predĺžení, Švehla a Šatan s asistenciami

TASR|27. jan 2001 o 11:39

New York (TASR): Kanadsko-americká NHL pokračovala v noci na sobotu ďalšími siedmimi stretnutiami základnej časti, v ktorých nastúpilo šesť slovenských hokejistov. Spoločne nazbierali päť bodov za dva góly a tri asistencie.

Oba presné zásahy pochádzali z hokejky Mariána Hossu, ktorý v stretnutí Ottawy s Floridou (5:4 po predĺžení) okrem toho zaznamenal aj jednu asistenciu. Dôležitým však bol najmä jeho druhý gól, ktorým v predĺžení rozhodol o víťazstve senátorov. Hossa prekvapil na útočnej modrej rozohrávajúceho domáceho Lanca Warda, zobral mu puk a sólo zakončil bez zaváhania svojím 21. gólom v ročníku. "Striehol som na chybu domácich a keď už som sa dostal do šance veril som si. Najskôr som naznačil strelu medzi jeho betóny, no nakoniec som puk zdvihol," opisoval po zápase kľúčový moment slovenský mladík a pokračoval: "Bolo to výborné pre sebavedomie celého kolektívu. Silný tím musí vždy nájsť spôsob, ako zvíťaziť a my sme ho dnes našli." Panteri vyhrávali v stretnutí už 3:0, no práve Hossa v polovici zápasu počas presilovky 5:3 správne nastavil hokejku na teč Reddenovej strely a dal hosťom nádej na zvrat.

Jeho nový slovenský spoluhráč v drese Sens Ivan Čiernik nedostal proti panterom toľko priestoru ako v predošlom zápase a ani nehral v útoku spolu s Hossom a Radkom Bonkom. Pripísal si iba jednu neúspešnú strelu.

V tíme domácich sa asistenciou presadil Róbert Švehla.

V Buffale po dlhšej odmlke opäť bodoval Miroslav Šatan, keď asistoval na čestný gól domácich v zápase s Bostonom (1:2). Hosťujúci Bill Guerin si prihrávkou pripísal už 400. bod v NHL.

V newyorskom derby sa hosťujúci ostrovania postarali o prekvapenie (3:2). Návrat Johna Vanbiesbroucka, bývalého brankára Rangers, sa nekonal, lebo "Beezera" vyradili problémy s krížami. Obranca hostí Zdeno Chára sa však do štatistík nezapísal ani len strelou, či vylúčením.

Domáci potvrdili, že v Edmontone sa vyhráva veľmi ťažko - Oilers majú zatiaľ len šesť domácich prehier. Aj za jediný bod zaplatili Coyotes krutú daň, keď v druhej tretine utrpel otras mozgu Keith Tkachuk a musel zo stretnutia odstúpiť. Hosťujúci obranca Radoslav Suchý si odsedel dve minúty za držanie.

BUFFALO - BOSTON 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Góly: 41. Hamel (Woolley, ŠATAN) - 4. Eloranta (Guerin), 47. Eloranta (Knuble). Vylúčení: 7:9 na 2 min, Gratton, Warrener (BUF), dvakrát Thornton (BOS) na 5 min, Varaďa (BUF) na 10 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 30:20. Brankári: Hašek - Dafoe. Rozhodcovia: Kowall, Pollock - 18.690 divákov.

NY RANGERS - NY ISLANDERS 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)

Góly: 14. Toms (Pilon, Leetch), 60. Dvořák (Nedvěd, Fleury) - 5. Czerkawski (Isbister, Pyatt), 48. Isbister (Blake, Galley), 58. Isbister (Czerkawski, Hamrlík). Vylúčení: 7:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 34:32. Brankári: Richter - Flaherty. Rozhodcovia: Devorski, Gregson - 18.200 divákov.

DETROIT - ANAHEIM 3:2 (1:2, 0:0, 2:0)

Red Wings sa zobudili až v oslabení za stavu 0:2, no podarilo sa im obrátiť skóre zápasu. Domáci kapitán Steve Yzerman sa gólom dostal na šieste miesto v historickej tabuľke produktivity pred Phila Esposita s 1592 bodmi.

Góly: 19. Brown, 45. Yzerman (Verbeek, Shanahan), 54. Fiodorov (Yzerman, Shanahan) - 16. Hrkac (Selänne, Marshall), 17. Trepanier (Selänne, Hrkac). Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0. Strely na bránku: 37:19. Brankári: Legace - Hebert. Rozhodcovia: Fraser, Peel - 19.995 divákov.

FLORIDA - OTTAWA 4:5 po predĺžení (1:0, 2:2, 1:2 - 0:1)

Zápas v Miami patril slovenskému hosťujúcemu útočníkovi Mariánovi Hossovi (2+1). Dôležitým bol najmä jeho druhý gól, ktorým v predĺžení rozhodol o víťazstve senátorov. Hossa prekvapil na útočnej modrej rozohrávajúceho domáceho Lance Warda, zobral mu puk a sólo zakončil bez zaváhania svojím 21. gólom v ročníku. "Striehol som na chybu domácich a keď už som sa dostal do šance veril som si. Najskôr som naznačil strelu medzi jeho betóny, no nakoniec som puk zdvihol," opisoval po zápase kľúčový moment slovenský mladík a pokračoval: "Bolo to výborné pre sebavedomie celého kolektívu. Silný tím musí vždy nájsť spôsob, ako zvíťaziť a my sme ho dnes našli." Panteri vyhrávali v stretnutí už 3:0, no práve Hossa v polovici zápasu počas presilovky 5:3 správne nastavil hokejku na teč Reddenovej strely a dal hosťom nádej na zvrat.

Góly: 14. Bure (Kozlov, Boyle), 21. Kozlov (ŠVEHLA, Bure), 25. Prospal (Golubovskij), 53. Boyle (Bure, Prospal) - 30. HOSSA (Redden, Jašin), 35. Bonk (HOSSA, Havlát), 47. Phillips (McEachern, Alfredsson), 52. Jašin (McEachern, Dackell), 63. HOSSA. Vylúčení: 8:6 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 22:33. Brankári: Kidd - Lalime. Rozhodcovia: McCreary, Warren - 12.958 divákov.

DALLAS - SAN JOSE 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Stars v prvej tretine vyprodukovali až 17 striel na Nabokova, no ten kapituloval až v záverečnej tretine, pričom v druhej časti hry odolal aj tlaku počas päťminútovej presilovky domácich.

Góly: 54. Wright (Van Allen, Zubov) - 31. Suter (Koroľuk, Montgomery), . Sturm (Sundström, Matteau). Vylúčení: 3:4 na 2 min, Ricci (SJ) na 5 min+DKZ, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 29:18. Brankári: Belfour - Nabokov. Rozhodcovia: Jackson, Faucette - 17.001 divákov.

COLORADO - CHICAGO 5:2 (3:0, 0:2, 2:0)

Napriek neuveriteľnému kúsku Steva Sullivana z mužstva Blackhawks, ktorý počas oslabenia hostí skóroval až dvakrát v priebehu 51 sekúnd, si domáci pripísali už deviaty víťazný zápas pred vlastným publikom vporadí.

Góly: 4. Forsberg (Bourque, Podein), 7. Forsberg, 10. Messier (Forsberg, Podein), 48. Sakic, 48. Yelle (Messier, de Vries) - 37. Sullivan, 38. Sullivan (Daze). Vylúčení: 5:5 na 2 min, Parker (COL) a Vandenbussche (CHIC) na 5 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:2. Strely na bránku: 25:24. Brankári: Roy - Larocque. Rozhodcovia: McGeough, Kimmerly - 18.007 divákov.

EDMONTON - PHOENIX 1:1 po predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)

Góly: 42. Grier (Smith) - 24. Wilson (Numminen). Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 27:21. Brankári: Salo - Burke. Rozhodcovia: Meier, Watson - 16.669 divákov.