Piatok, 6. augusta, 2021Meniny má Jozefína

NHL: Hossa prihral na gól v predĺžení, Chabibulin po dvoch rokoch opäť v akcii

TASR|31. mar 2001 o 12:24

New York 31. marca (TASR) - Zámorská hokejová NHL pokračovala v noci na sobotu ďalšími šiestimi stretnutiami základnej časti, v ktorých sa predstavili štyria Slováci. Bodovo sa nepresadil iba Peter Bondra z Washingtonu. Róbert Švehla z Floridy a Marián Hossa z Ottawy si pripísali po jednej asistencii, pričom Hossa prihral v predĺžení zápasu s Bostonom Havlátovi na rozhodujúci gól. Miroslav Šatan z Buffala v stretnutí s Atlantou k asistencii pridal aj svoj 27. gól v ročníku.

Šatan skóroval už v 79. sekunde zápasu (4:0) po prihrávke Heinzeho. Slovenský kanonier nazbieral v štyroch zápasoch proti Thrashers v tomto ročníku osem bodov. Český brankár domácich Dominik Hašek vychytal už v sezóne rekordný 11. zápas s čistým kontom a na svojom konte má už 56. shutoutov.

Len 19-ročný český talent Martin Havlát profitoval v predĺžení z presnej prihrávky Mariána Hossu (5:4). Ruská hviezda domácich Alexej Jašin vo svojom 500. zápase v NHL získal dva body za gól a asistenciu. Senators víťazstvom nad Bruins vylepšili klubový rekord histórie v počte bodov za základnú časť (104).

Dvadsaťtrimesačná absencia v NHL nenechala na forme Nikolaja Chabibulina žiadne stopy. Proti Panthers zneškodnil 32 striel, eliminoval aj 5 pokusov najlepšieho strelca ligy Pavla Bureho a priviedol svojich spoluhráčov k víťazstvu 4:2 vo floridskom derby. Slovenský obranca Róbert Švehla asistoval pri úvodnom góle domácich, no skončil s troma mínuskami.

Prehra po predĺžení v Caroline (3:4) zabránila Capitals predčasne oslavovať titul víťaza Juhozápadnej divízie, naopak víťazstvo dostalo Hurricanes do dvojbodového trháku na ôsmom postupovom mieste vo Východnej konferencii pred prenasledovateľmi z Bostonu. Peter Bondra vystrelil 7-krát, no pripísal si iba jeden plusový bod. Rozhodujúci gól zápasu bol pre Roda BrindďAmoura zároveň 300. v kariére.

VANCOUVER - ANAHEIM 2:2 po predĺžení (1:2, 0:0, 1:0)

Dôležitý bod do zúčtovania pred play off zabezpečil Canucks obranca Ed Jovanovski tvrdou strelou necelé tri minúty pred koncom. O účasti klubu z Britskej Kolumbie v nadstavbe však pravdepodobne rozhodnú až dva vzájomné zápasy s LA Kings nasledujúci týždeň. Canucks v posledných 14 zápasoch dohrávali až v 9 prípadoch v predĺžení.

Góly: 3. H. Sedin, 57. Jovanovski (Druken, Sopel) - 10. Friesen (Hrkac, Kariya), 20. Kariya (Cullen, Titov). Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 33:23. Brankári: Cloutier - Giguere. Rozhodcovia: Kowal, Maguire - 18.422 divákov.

EDMONTON - DALLAS 4:5 (3:1, 0:2, 1:2)

V boji o čo najstrategickejšiu pozíciu vo vyraďovacích bojoch play off prepásli veľkú šancu na poistenie 5. priečky Oilers, keď s finalistami vlaňajšieho Stanley Cupu viedli už 3:1, no nakoniec podľahli 4:5.

Góly: 4. Laraque (Brewer, Murray), 5. Grier (Poti), 17. Laraque (Murray, Horcoff), 60. Weight (Laraque, Smith) - 14. Nieuwendyk (Sydor, Morrow), 22. Morrow (Marshall, Nieuwendyk), 32. Nieuwendyk (Matvichuk, Ledyard), 46. Matvichuk (Zubov, Morrow), 53. Morrow. Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 23:21. Brankári: Salo - Belfour. Rozhodcovia: Fraser, Watson - 17.100 divákov.

FLORIDA - TAMPA BAY 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)

Dvadsaťtrimesačná absencia v NHL nenechala na forme Nikolaja Chabibulina žiadne stopy. Proti Panthers zneškodnil 32 striel, eliminoval aj 5 pokusov najlepšieho strelca ligy Pavla Bureho a priviedol svojich spoluhráčov k víťazstvu vo floridskom derby. Slovenský obranca Róbert Švehla asistoval pri úvodnom góle domácich, no skončil s troma mínuskami.

Góly: 16. Niedermayer (Jokinen, ŠVEHLA), 60. Švidki (Novoselcev, Laus) - 10. Richards (modin, Kubina), 23. Barnaby (Ziuzin), 56. Ekman (Clymer, Sarich), 60. Clymer. Vylúčení: 6:8 na 2 min, Sarich (TB) na 10 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 34:27. Brankári: Luongo - Chabibulin. Rozhodcovia: Stewart, Walsh - 15.937 divákov.

OTTAWA - BOSTON 5:4 po predĺžení (2:2, 2:2, 0:0 - 1:0)

Len 19-ročný český talent Martin Havlát profitoval v predĺžení z presnej prihrávky Mariána Hossu. Ruská hviezda domácich Alexej Jašin vo svojom 500. zápase v NHL získal dva body za gól a asistenciu. Senators víťazstvom nad Bruins vylepšili klubový rekord histórie v počte bodov za základnú časť (104).

Góly: 9. Jašin (Alfredsson, Rachůnek), 18. Zamuner (York), 30. Fisher (Zamuner), 34. Redden (Jašin, Rachůnek), 63. Havlát (HOSSA) - 4. Samsonov (Allison, Guerin), 14. Samsonov (Allison), 25. Kovalenko (Eloranta, Thornton), 27. Allison (Guerin, Gill). Vylúčení: 9:5 na 2 min, Roy (OTT) a Goren (BOS) na 5 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 26:48. Brankári: Lalime - Dafoe. Rozhodcovia: Koharski, Pollock - 18.500 divákov.

CAROLINA - WASHINGTON 4:3 po predĺžení (2:1, 1:2, 0:0 - 1:0)

Prehra po predĺžení v Caroline zabránila Capitals predčasne oslavovať titul víťaza Juhozápadnej divízie, naopak víťazstvo dostalo Hurricanes do dvojbodového trháku na ôsmom postupovom mieste vo Východnej konferencii pred prenasledovateľmi z Bostonu. Peter Bondra vystrelil 7-krát, no pripísal si iba jeden plusový bod. Rozhodujúci gól zápasu bol pre Roda BrindďAmoura zároveň 300. v kariére.

Góly: 2. Westlund (Willis, Pellerin), 19. Kapanen (Willis, OďNeill), 24. Francis (Battaglia, Kapanen), 64. BrindďAmour (Kapanen, OďNeill) - 14. Sacco z tr. strieľania, 21. Linden (Nikolišin, Witt), 27. Nikolišin (Zubrus, Zettler. Vylúčení: 5:7 na 2 min, Adams (CAR) a Witt (WAS) na 5 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 37:21. Brankári: Irbe - Kölzig. Rozhodcovia: Jackson, Marouelli - 17.355 divákov.

BUFFALO - ATLANTA 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)

Šatan skóroval už v 79. sekunde zápasu po prihrávke Heinzeho. Slovenský kanonier nazbieral v štyroch zápasoch proti Thrashers v tomto ročníku osem bodov. Český brankár domácich Dominik Hašek vychytal už v sezóne rekordný 11. zápas s čistým kontom a na svojom konte má už 56. shutoutov.

Góly: 2. ŠATAN (Heinze), 9. Gratton (Heinze, ŠATAN), 50. Patrick (Audette, Heinze), 51. Afinogenov (Gilmour, Rasmussen). Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 28:30. Brankári: Hašek, Maracle - 18.690 divákov.