Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

NHL: Hossa prejavil nadšenie z Chárovho príchodu do Ottawy

TASR|25. jún 2001 o 21:40

Sunrise 25. júna (TASR) - Slovenský hokejista Ottawy Senators Marián Hossa netajil nadšenie po tom, čo sa dozvedel o výmene reprezentačného spoluhráča ...

Sunrise 25. júna (TASR) - Slovenský hokejista Ottawy Senators Marián Hossa netajil nadšenie po tom, čo sa dozvedel o výmene reprezentačného spoluhráča Zdena Cháru z New Yorku Islanders do jeho kanadského klubu. V telefonickom rozhovore pre miestny denník Ottawa Sun, ktorého zaujímali bližšie informácie o novej akvizícii senátorov, Hossa priblížil svojho dobrého priateľa i neďalekého suseda vo svojej vlasti.

Ottawský krídelník si zaspomínal na juniorské časy, keď Chára často chýbal v úvodnej fáze prípravy pred novou sezónou, keďže juniorské mužstvá mali vždy problém zadovážiť pre rýchlo rastúceho mládenca vhodný výstroj. "Výstroj mu často robil problémy," povedal Hossa a pokračoval: "Bol najvyšším chlapcom v juniorských súťažiach, jednotlivé časti sa pre neho veľmi ťažko zháňali."

V hodnotení Chárových súčasných hokejových zručností mladá hviezda senátorov nešetrila slovami chvály na adresu obrancu, ktorého Mario Lemieux i Jaromír Jágr označili v rozhovore pre Hockey News za hráča, proti ktorému najviac neznášajú hrať. "Jednu vec viem o ňom určite, nestará sa, proti komu hrá a každému dá pocítiť svoju tvrdú hru a fyzickú prevahu," upozornil talentovaný útočník Senators a pokračoval: "Sme síce priatelia, ale vždy, keď som hral proti nemu, tvrdo bodyčekoval a nikdy neváhal eliminovať všetky moje pokusy presadiť sa."

Súvisiace články