Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

NHL: Hossa pomohol gólom k ôsmim radostným klaksónom v Corel Centre

TASR|2. mar 2001 o 12:34

New York 2. marca (TASR) - Zámorská NHL pokračovala ôsmimi stretnutiami, v ktorých sa predstavilo 15 Slovákov. O gólový zápis sa postarali Marián Hossa a Marián Gáborík, päť asistencií si podelili Richard Zedník, Ľubomír Sekeráš, Žigmund Pálffy, Ronald Pe

trovický a jednu pridal pri vysokom víťazstve Ottawy i Hossa.

Návrat Owena Nolana do zostavy žralokov zo San Jose znamenal osem gólov v bránke Sharks (8:4), čím Ottawa dosiahla rekordný počet nastrieľaných gólov v sezóne. Hetrik zaznamenal švédsky útočník Daniel Alfredsson, ktorému s jedným gólom a asistenciou sekundoval aj Marián Hossa. Senátori zvíťazili osemkrát v posledných desiatich zápasoch.

V neľútostnom boji o play off si Chicago s Los Angeles body po remíze 2:2 podelili a o niečo sa opäť priblížili ôsmemu Edmontonu v Západnej konferncii. Králi stratili dvojgólový náskok, o ktorý sa jednou asistenciou postaral aj Žigmund Pálffy. Slovenský líder kanadského bodovania Kings zaznamenal na súperových klziskách v tejto sezóne už 40 bodov, celkovo ich má na konte 71.

Skvelú formu potvrdil brankár Philadelphie Roman Čechmánek, ktorý sa s ôsmimi zápasmi s čistým kontom v tejto sezóne dotiahol práve na lídra Dominika Hašeka z Buffala. Olympijský víťaz z Nagana odchádzal po tretí raz v tejto sezóne v roli porazeného (0:2), čím vzájomný súboj českých brankárskych "kúzelníkov" vyznieva jednoznačne v prospech Čechmánka. Miroslav Šatan sa pokúšal strelecky uspieť 4-krát, no bezvýsledne a prerušil šesťzápasovú bodovú sériu.

Kanonier Columbusu Geoff Sanderson zaťažil konto domácich z Nashvillu aj so zlomeným prstom na pravej ruke dvoma gólmi a postaral sa o tretie víťazstvo nováčika v sérii (5:2). Marián Cisár neohrozil bránku súpera ani raz a pripísal si dva mínusové body.

Jediný gól Minnesoty strelil slovenský nováčik Marián Gáborík, keď ponad rameno prekonal strelou zápästím domáceho Brathwaita. Asistenciu na góle si pripísal aj Ľubomír Sekeráš, rovnako ako Ronald Petrovický v drese Calgary. Ten sa podieľal v 11. zápase na vyrovnávajúcom góle domácich (1:1) a získal druhý tohtoročný bod.

Brankár Caroliny bojujúcej o play off Arturs Irbe inkasoval na ľade Islanders iba raz (1:3), keď naprázdno vyšlo pri šiestich streleckých pokusoch i slovenské trio Juraj Kolník, Branislav Mezei a Zdeno Chára. "Napriek prehre si myslím, že Nelson Pyatt a Juraj Kolník hrali vynikajúco," povedal tréner ostrovanov Butch Goring.

Javorové listy z Toronta zvíťazili štvrtýkrát v posledných piatich zápasoch, keď zasypali Kölziga v bránke Washingtonu Capitals 45 strelami (2:3). Peter Bondra zaznamenal mínusový bod, no bod pre Slovákov vydoloval prihrávkou na vyrovnávajúci gól Richard Zedník.

Prvý hetrik v kariére si pripísal center Bostonu Joe Thornton (3:1). Slovenský obranca Tampy Bay Kristián Kudroč v 12. zápase vyslal na súperovu bránku jednu strelu.

PHILADELPHIA - BUFFALO 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Skvelú formu potvrdil brankár letcov Roman Čechmánek, ktorý sa s ôsmimi zápasmi s čistým kontom v tejto sezóne dotiahlo práve na lídra Dominika Hašeka z Buffala. Olympijský víťaz z Nagana odchádzal po tretí raz v tejto sezóne v roli porazeného, čiže vzájomný súboj českých brankárskych "kúzelníkov" vyznieva jednoznačne v prospech Čechmánka. Miroslav Šatan sa pokúšal strelecky uspieť 4-krát, no bezvýsledne a prerušil šesťzápasovú bodovú sériu.

Góly: 24. Primeau (Langkow, Recchi), 34. Desjardins (Langkow, Recchi). Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 31:26. Brankári: Čechmánek - Hašek. Rozhodcovia: Fraser, McCreary - 19.553 divákov.

NASHVILLE - COLUMBUS 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)

Kanonier hostí Geoff Sanderson zaťažil konto domácich aj so zlomeným prstom na pravej ruke dvoma gólmi a postaral sa o tretie víťazstvo nováčika v sérii. Marián Cisár neohrozil bránku súpera ani raz a pripísal si dva mínusové body.

Góly: 40. Timonen (Robitaille, Walker), 60. Robitaille (Jačmenev, Ronning) - 12. Sanderson (Quint, Knutsen), 14. Heinze (Nielsen, Aubin), 30. Sanderson (Knutsen), 35. Heinze (Aubin), 60. Nummelin (Sanderson, Kučera). Vylúčení: 5:8 na 2 min, Hartnell (NAS), 2x Grand-Pierre (CBS) na 5 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 29:33. Brankári: Dunham - Tugnutt. Rozhodcovia: Kowal, Roberts - 14.186 divákov.

CHICAGO - LOS ANGELES 2:2 po predĺžení (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)

V neľútostnom boji o play off si oba tímy body podelili a o niečo sa opäť priblížili ôsmemu Edmontonu. Králi stratili dvojgólový náskok, o ktorý sa jednou asistenciou postaral aj Žigmund Pálffy. Slovenský líder kanadského bodovania Kings zaznamenal na súperových klziskách v tejto sezóne už 40 bodov, celkovo ich má na konte 71. Jozef Stümpel ani Ľubomír Višňovský si bodové konto nevylepšili.

Góly: 31. Daze (Herperger, Amonte), 40. Amonte (Quintal, Sullivan) - 4. Robitaille (PÁLFFY, Boucher), 21. Murray (Smolinski, Modrý). Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1. Strely na bránku: 22:35. Brankári: Thibault - POtvin. Rozhodcovia: Marouelli, Sutherland - 12.936 divákov.

CALGARY - MINNESOTA 1:1 po predĺžení (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)

Jediný gól hostí strelil slovenský nováčik Marián Gáborík, keď ponad rameno prestrelil strelou zápästím domáceho Brathwaita. Asistenciu na góle si pripísal aj Ľubomír Sekeráš, rovnako ako Ronald Petrovický v drese Flames. Ten sa podieľal v 11. zápase na vyrovnávajúcom góle domácich a získal druhý tohtoročný bod.

Góly: 55. Wiemer (Lowry, PETROVICKÝ) - 43, Gáborík (Gavey, SEKERÁŠ). Vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 26:21. Brankári: Brathwaite - Fernandez. Rozhodcovia: Leggo, Maguire - 16.266 divákov.

NY ISLANDERS - CAROLINA 1:3 (1:3, 0:0, 0:0)

Brankár Caroliny bojujúcej o play off Arturs Irbe inkasoval na ľade Islanders iba raz, keď naprázdno vyšlo pri šiestich streleckých pokusoch i slovenské trio Juraj Kolník, Branislav Mezei a Zdeno Chára. "Napriek prehre si myslím, že Nelson Pyatt a Juraj Kolník hrali vynikajúco," povedal tréner ostrovanov Butch Goring.

Góly: 11. Scatchard - 6. BrindďAmour (Ozolinš, Willis), 13. Francis (OďNeill, Kapanen), 18. Ozolinš. Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 37:27. Brankári: DiPietro - Irbe. Rozhodcovia: Larue, Martell - 9.069 divákov.

OTTAWA - SAN JOSE 8:4 (2:2, 3:2, 3:0)

Návrat Owena Nolana do zostavy žralokov znamenal osem gólov v bránke Sharks, čím Ottawa nastrieľala rekordný počet gólov v sezóne. Hetrik zaznamenal švédsky útočník Daniel Alfredsson, ktorému s jedným gólom a asistenciou sekundoval aj Marián Hossa. Senátori zvíťazili osemkrát v desiatich posledných zápasoch.

Góly: 2. Jašin (McEachern, Alfredsson), 10. Fisher (Havlát (Zamuner), 21. Alfredsson (Redden, Rachůnek), 23. Alfredsson (Jašin), 39. McEachern (Redden, Havlát), 42. Alfredsson (Jašin, Rachůnek), 53. Bonk (Roy, HOSSA), 60. HOSSA (Bonk, Roy) - 6. Nolan, 11. Harvey (Matteau), 22. Matteau (Harvey, Marleau), 30. Nolan (Friesen, Marleau). Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 39:22. Brankári: Lalime - Nabokov (21. Shields). Rozhodcovia: Angus, Jackson - 18.146 divákov.

BOSTON - TAMPA BAY 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Prvý hetrik v kariére si pripísal center medveďov Joe Thornton. Slovenský obranca Kristián Kudroč v 12. zápase vyslal na súperovu bránku jednu strelu.

Góly: 34. Thornton (Samsonov, Knuble), 50. Thornton (Samsonov, Guerin), 60. Thornton (Weinrich, Gill) - 22. Lecavalier (Cullimore). Vylúčení: 5:6 na 2 min, Nazarov (BOS), Barnaby (TB) na 5 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 30:19. Brankári: Grahame - Weekes. Rozhodcovia: Hasenfratz, Stewart - 14.711 divákov.

WASHINGTON - TORONTO 2:3 po predĺžení (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1)

Javorové listy zvíťazili štvrtýkrát v posledných piatich zápasoch, keď zasypali Kölziga v bránke Capitals 45 strelami. Peter Bondra zaznamenal mínusový bod, no bod pre Slovákov vydoloval prihrávkou na vyrovnávajúci gól Richard Zedník.

Góly: 25. Gončar, 52. Sacco (ZEDNÍK, Johansson) - 28. Perreault (Domi, Berezin), 39. Perreault (Juškievič, Dempsey), 62. Roberts (Dempsey, Kaberle). Vylúčení: 8:5 na 2 min, Reekie (WAS), Corson (TOR), presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 27:45. Brankári: Kölzig - Joseph. Rozhodcovia: Walkom, Warren - 14.768 divákov.

Súvisiace články