Pondelok, 27. septembra, 2021Meniny má Cyprián

NHL: Hossa má podiel na Chárovom príchode do Ottawy a aj preto je tým nadšený

TASR|26. jún 2001 o 11:04

Sunrise 26. júna (TASR) - Slovenský hokejista Ottawy Senators Marián Hossa netajil nadšenie po tom, čo sa dozvedel o výmene reprezentačného spoluhráča ...

Sunrise 26. júna (TASR) - Slovenský hokejista Ottawy Senators Marián Hossa netajil nadšenie po tom, čo sa dozvedel o výmene reprezentačného spoluhráča Zdena Cháru z New Yorku Islanders do jeho kanadského klubu. V telefonickom rozhovore pre miestny denník Ottawa Sun, ktorého zaujímali bližšie informácie o novej akvizícii senátorov, Hossa priblížil svojho dobrého priateľa a s rozhovoru vyplynulo, že má sám podiel na jeho sťahovaní sa k senátorom.

Ottawský krídelník si zaspomínal na juniorské časy, keď Chára často chýbal v úvodnej fáze prípravy pred novou sezónou, keďže juniorské mužstvá mali vždy problém zadovážiť pre rýchlo rastúceho mládenca vhodný výstroj. "Výstroj mu často robil problémy," povedal Hossa a pokračoval: "Bol najvyšším chlapcom v juniorských súťažiach, jednotlivé časti sa pre neho veľmi ťažko zháňali."

V hodnotení Chárových súčasných hokejových zručností mladá hviezda senátorov nešetrila slovami chvály na adresu obrancu, ktorého Mario Lemieux i Jaromír Jágr označili v rozhovore pre The Hockey News za hráča, proti ktorému najviac neznášajú hrať. "Jednu vec viem o ňom určite, nestará sa, proti komu hrá a každému dá pocítiť svoju tvrdú hru a fyzickú prevahu," upozornil talentovaný útočník Senators a pokračoval: "Sme síce priatelia, ale vždy, keď som hral proti nemu, tvrdo bodyčekoval a nikdy neváhal eliminovať všetky moje pokusy presadiť sa."

Hossa pre zámorský denník tiež potvrdil svoju už dávnejšiu snahu dotiahnuť do kanadskej metropoly svojho obrovitého priateľa. Hneď po zverejnení výmeny Cháru zákulisné informácie z klubu tvrdili, že istý podiel na príchode najvyššieho muža histórie NHL mali aj Hossové slová. "Vlani som o možnosti hrať v Ottawe hovoril aj so Zdenom," priznal Hossa a dodal: "Povedal som mu, že pre Senators by bol dobrým hráčom a že v meste by sa mu určite páčilo."

hokej.sme.sk

Súvisiace články