Pondelok, 26. júla, 2021Meniny má Anna, Hana, Anita

NHL: Hossa má na trhu Fiodorovovú cenu a budúcnosť spojenú s Dallasom

TASR|19. feb 2001 o 07:11

Ottawa 18. februára (TASR) - Podľa kanadského denníka Ottawa Sun podniklo vedenie klubu zámorskej NHL Dallas Stars prvé kroky k realizovaniu letného prestupu talentovaného slovenského krídelníka Mariána Hossu z Otttawy. Vedenie senátorov obdržalo od hviez

d tzv. ponuku Skupiny II, ktorú naposledy pred štyrmi rokmi dostalo od Detroitu vedenie Caroliny za Rusa Sergeja Fiodorova. Hossa má u senátorov štatút obmedzeného voľného hráča so zmluvou do leta na 657.000 UDS ročne a po výkonoch v tejto sezóne sa jeho hokejeová cena niekokoľkokrát znásobila.

Podľa spomínaného denníka, však nie je pre súčasný Dallas problém niekoľkomiliónového Hossu zaplatiť a urobiť tak prvú prestupovú bombu v tejto sezóne (s výnimkou výmeny Billa Guerina z Bostonu za Ansona Cartera do Edmontonu). Dvadsaťjedenročný Hossa patrí v posledných dvoch sezónach k najproduktívnejím hráčom Senators, v tejto sezóne niekoľko týždňov dokonca súperil o najvyššie miesta v kandskom bodovaní celej NHL. V prebiehajúcej sezóne zaznamenal v 57 zápasoch 23 gólov a 32 asistencií.

Súvisiace články