Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

NHL: Hossa a Chára možno proti Lotyšsku, vraj si môžu dovoliť letenky

TASR|16. dec 2001 o 09:23

Bratislava/Ottawa 16. decembra (TASR) - Podľa kanadského denníka Ottawa Citizen sú slovenskí hokejisti Senators Marián Hossa a Zdeno Chára na najlepšej ceste štartovať v prvej fáze ZOH v jednom zápase. Autor článku si síce v danej pasáži pomýlil súpera (Rakúsko), ale ďalej správne uvádza dátum 10. februára, keď Slováci nastúpia proti Lotyšsku. Chára zatiaľ definitívne nepotrvdil uvoľnenie pred prerušením základnej časti NHL.

"Vec ešte nie je uzavretá a ani sme o tom s generálnym manažérom v poslednom čase nehovorili. Sú indície, že nás pustia, ale ťažko na zápas s Rakúskom," konštatoval v telefonáte spoza mora Chára.

Autor článku Allen Panzeri píše: "Pre Slovákov je vydláždená cesta pre štart v druhom zápase 10. februára proti Rakúsku. Mimo debaty je 9. február, lebo Ottawa hrá s Detroitom. A 12. február proti Rakúsku tiež, lebo senátori hostia Pittsburgh. Ale zápas 10. februára je v poriadku, hoci obaja by zohrali štyri zápasy za 5 dní (rátajúc zápas 8. februára proti Buffalu). Generálny manažér Marshall Johnston ešte neurobil rozhodnutie, ale vyzerá to na tento kompromis. Hossa a Chára by si síce museli zarezervovať letenky do Salt Lake City, no na jeseň obaja podpísali nové tučné kontrakty a môžu si to dovoliť."

Trénerovi slovenských hokejistov Jánovi Filcovi síce hrá uvoľnenie oboch Ottawčanov (prípadne aj Ivana Čiernika) do karát, ale mu ich aj poriadne mieša: "Situácia je príliš zložitá a preto aj s Petrom Šťastným dennodenne komunikujeme a posielame si na výmenu tajnú tabuľku. V nej sa tie alternatívy stále menia. Treba si uvedomiť, že mimo brankárov nominujeme polovicu hráčov z Európy ako stabilný základ mužstva. Tá druhá desiatka je pohyblivá a my popri niektorých hviezdach, ktoré máme sľúbené na jedne zápas, musíme mať aj pár takých hokejistov, ktorí nás posilnia na tri, minimálne na dva zápasy. Takže ak väčšina generálnych manažérov uvoľní našich hráčov na jeden zápas, nie všetci sa do tej desiatky zmestia. Je však fajn, že po tej informácií o uvoľnení tria z Phoenixu to všetko ožilo a úplne výborné je to, že vyjadrenia manažérov idú von cez médiá. V ďalších dňoch je mojím želaním, aby som sa čo najpozitívnejšiu informáciu dozvedel aj o Stümpelovi, Pálffym a Višňovskom. Joža by mohli uvoľniť na druhý, oboch z Los Angeles na prvý zápas."

Prehľad Slovákov z NHL a fariem, predbežne pripadajúcich do úvahy na prvú fázu ZOH (celkovo 2 brankári + 9 hráčov)

9. február (Nemecko) - brankári Ján Lašák a Rastislav Staňa, obrancovia Radoslav Suchý a Jaroslav Obšut, útočníci Michal Handzuš, Ladislav Nagy, Ľubomír Bartečko a Ronald Petrovický (2 brankári + 6 hráčov)

10. februára (Lotyšsko) - Lašák a Staňa, obranca Obšut, útočníci Petrovický, Bartečko a Pavol Demitra (2+4)

12. februára (Rakúsko) - Lašák a Staňa, obranca Obšut, útočníci Petrovický, Bartečko, Peter Bondra a Richard Zedník (2+5). ph

Súvisiace články