Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

NHL ho potrebuje, znejú hlasy zo zámoria. Crosby ostáva pokojný

Crosby má za sebou už niekoľko otrasov mozgu a jeho návrat na ľad môže trvať týždne. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 12. okt 2016 o 15:11

Kanadský útočník sa zotavuje po otrase mozgu.

PITTSBURGH. Štvrtkový úvodný zápas hokejistov Pittsburghu v novej sezóne NHL proti Washingtonu bude mať slávnostný rámec, ale všetkým nebude do spevu.

Zatiaľ čo pod strechu Consol Energy Center vytiahnu banner s vyobrazením štvrtého triumfu v Stanleyho pohára, kapitán Sidney Crosby sa bude len smutne dívať na spoluhráčov, ako sa koncentrujú na prvý ostrý zápas nového ročníka.

Líder víťazného tímu Kanady na nedávnom Svetovom pohári minulý piatok utrpel otras mozgu a ani zámorským médiám zatiaľ neodhalil dátum svojho možného návratu na súťažný ľad. Frustráciu však na sebe nedal poznať.

Tréningu sa nevyhýba

"Otrasy mozgu sa stávajú a to v rôznych športoch. Som presvedčený o tom, že budem v poriadku. Beriem to deň po dni a nechcem nič uponáhľať. Chce to len čas a stanovenie správneho spôsobu liečby," cituje 29-ročného Crosbyho portál NHL.

Crosby vysvetlil, že jeho momentálna zdravotná indispozícia naozaj pochádza zo stretu so spoluhráčom na piatkovom tréningu a nie je následkom niektorého zo súbojov na nedávnom Svetovom pohári v Toronte.

Spočiatku tomu nevenoval špeciálnu pozornosť, až v sobotu ráno po zobudení pocítil bolesti hlavy, a preto sa rozhodol svoj stav konzultovať s odborníkmi.

Vedenie tímu ho zaradilo na listinu zranených hráčov, ale tréningu sa nevyhýba. Nie však ako súčasť prvého tímu Penguins.

V utorok strávil hodinu na ľade v spoločnosti zranených spoluhráčov - krídelníka Bryana Rusta a brankára Matta Murrayho.

"Naozaj nemám dôvod pozerať sa ďaleko do budúcnosti. Zostávam pokojný a budem čakať na správnu chvíľu," doplnil MVP nedávneho Svetového pohára.

NHL ho potrebuje

Všeobecne medzi hráčmi aj trénermi panuje mienka, že Crosby je hokejový workoholik a NHL ho potrebuje.

"Vieme, že so Sidom sme lepším tímom. Budeme však hrať dobre aj bez neho. Sme dobrá partia a to sa musí prejaviť," podotkol ruský útočník Pittsburghu Jevgenij Malkin.

"Dobré je, že vie, čo sa mu stalo a pozná spôsob, ako sa vrátiť na ľad," pridal názor k téme Crosby skúsený útočník Chris Kunitz.

Obranca Washingtonu Matt Niskanen rovnako želá Crosbymu skoré uzdravenie a návrat na ľad: "Je logické, že chceme, aby vždy hrali tí najlepší hráči. To chce predsa každý vidieť. Všetci veríme, že to nie je nič vážne," skonštatoval Niskanen.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.