Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

NHL: Hebertova nová motivácia u trápiacich sa jazdcov z New Yorku

TASR|8. mar 2001 o 11:26

New York 8. marca (TASR) - Predstavitelia tímu zámorskej hokejovej NHL New York Rangers, v ktorom pôsobí i Slovák Peter Smrek, v stredu podpísali kontrakt s voľným hráčom Guyom Hebertom a našli tak zdá sa konečne plnohodnotnú náhradu za momentálne zranenú brankársku jednotku Mika Richtera.

Po tom, čo sa generálnemu manažérovi jazdcov Glenovi Satherovi nepodarilo dotiahnuť do tímu Nikolaja Chabibulina z Phoenixu, vyhliadol si skúseného a voľného Heberta z Anaheimu. Verí totiž, že práve on môže pomôcť tímu prebudiť sa z hernej krízy, veď Rangers od zranenia Richtera v posledných siedmich zápasoch šesť prehrali a strácajú vo Východnej konferencii na postup do play off až dvanásť bodov.

"Guy je výborný brankár, tento rok sa mu však nedarilo podľa predstáv. Verím však, že bude pre nás takou posilou, akou je v súčasnosti Potvin pre Kings. Hráči ho musia podržať a on určite ukáže svoje nesporné umenie," povedal tréner Rangers Ron Low na adresu Heberta, ktorý aj túto sezónu v Anaheime zahájil na poste tímovej jednotky. V 41 zápasoch však vychytal len 12 výhier a z bránky ho vytlačil mladík Jean-Sebastien Giguere.

ma ki

Súvisiace články