Utorok, 28. septembra, 2021Meniny má Václav

NHL: Handzuša nečinnosť "zabíja", no absolvoval už prvé dva tréningy

TASR|21. feb 2001 o 11:42

St. Louis 21. februára (TASR) - Slovenský hokejový center v službách St. Louis Blues Michal Handzuš nemohol nastúpiť pre minulomesačnú operáciu brušného svalstva už na 19. zápas v sérii, keď posledný zápas odohral za Blues 11. januára. Zatiaľ je teda v po

zícii pasívneho diváka, na čo si iba ťažko zvyká, no vie, že operácia bola nevyhnutná a že jeho návrat sa nezadržateľne blíži.

"Nikdy predtým som to nezažil, je to nudná liečba. Musel som sa tak však rozhodnúť, pretože komplikácie by mohli prísť v marci a to by som vynechal play off. Teraz je ten správny čas dostať sa cez to," povedal banskobystrický rodák, ktorého zranenie brušného svalstva trápilo už niekoľko sezón.

"Sledovanie zápasov v pozícii diváka ma doslova zabíja. Je to iba päť týždňov, no mne sa zdá, že som nehral už päť mesiacov," posťažoval sa 23-ročný minuloročný kandidát Selkeho trofeje pre najlepšie brániaceho útočníka NHL. Handzuš verí, že jeho netrpezlivosť vykorčuľovať opäť so spoluhráčmi za ďaľšími víťazstvami sa čoskoro pominie. Posledné dva dni totiž nechýbal na rannom rozkorčuľovaní, ktoré sa obišlo bez negatívnych príznakov starého zranenia.

"Cítim sa dobre. Zatiaľ netrénujem naplno, ale každý deň záťaž zvyšujem. Nemyslím si, že to bude ešte dlho trvať. Som veľmi šťastný, že už môžem konečne korčuľovať, no ešte mám isté zábrany a strach, aby sa to nevrátilo. Strach z neznámeho mi zatiaľ bráni naplno si pohyb vychutnať a byť iba optimistom," dodal Handzuš.

Do momentálne druhého tímu tabuľky NHL plánuje v piatok na zápas v Detroite návrat ďaľší slovenský útočník Pavol Demitra, ktorý vynechal päť zápasov pre rezné poranenie nohy. Po operácii kolena by sa mal v piatok v tíme objaviť i obranca Chris Pronger, ktorý pre zranenie kolena nenastúpil na 14 zápasov.

Súvisiace články