Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

NHL: Handzuš sa nechce porovnávať s Tkachukom, Nagy podľa Francisa nemá zúfať

TASR|27. mar 2001 o 13:31

Phoenix 27. marca (TASR) - V mužstve NHL Phoenix Coyotes zavládla vraj po odchode Keitha Tkachuka nostalgia a očakáva sa, kto bude novou vodcovskou osobnosťou tímu. Okrem Shana Doana a Jeremyho Roenicka arizonské médiá vkladajú veľkú dôveru aj do slovens

Phoenix 27. marca (TASR) - V mužstve NHL Phoenix Coyotes zavládla vraj po odchode Keitha Tkachuka nostalgia a očakáva sa, kto bude novou vodcovskou osobnosťou tímu. Okrem Shana Doana a Jeremyho Roenicka arizonské médiá vkladajú veľkú dôveru aj do slovenského centra Michala Handzuša, ktorý do mužstva prišiel spoločne s krajanom Ladislavom Nagyom a Jeffom Taffem práve výmenou za Tkachuka zo St. Louis.

"Byť vymenený za hráča ako je Tkachuk je veľmi ťažké," vyhlásil Handzuš a pokračoval: "Je to naozaj veľký hráč a ja sa takým hokejistom nestanem." Zo Slovákovou skromnosťou nesúhlasil miestny hokejový publicista Bob McManaman. "Handzuš ponúka veľa. V defenzíve hrá lepšie ako Tkachuk. Navyše je aj lepší korčuliar a tvorca hry," tvrdil McManaman.

"Predpokladám, že nikdy nebudem takým strelcom a myslím, že to aj vo Phoenixe všetci vedia," povedal Handzuš, ktorý v uplynulom ročníku v drese Blues nastrieľal 25 gólov a dodal: "Ani sa nebudem pokúšať s ním držať krok. Nie som ten typ hráča. Musím hrať svoju hru, čo je dobrá obrana i dobrý útok." Odchovanec banskobystrického hokeja vynechal v tejto sezóne pre zranenie brušného svalstva 31 zápasov, jeho stav sa však v poslednom čase zlepšuje. "Každým odohratým zápasom v novom mužstve sa cítim silnejšie a to je dobré," pochvaľoval si Handzuš.

Jeho slovenský spoluhráč Nagy v posledných dvoch zápasoch kojotov nefiguroval v zostave trénera Boba Francisa. Podľa Handzuša to 21-ročný mladík znáša dosť ťažko. "Ešte je však mladý a pre tento tím bude v budúcnosti určite užitočný. Čaká ho dlhá kariéra, ale teraz musí byť trpezlivý," predpovedal Handzuš. Aj tréner Francis potvrdil, že Nagyove výkony nie sú príčinou jeho absencie v zostave. "Do kádra sa nám vrátili Claude Lemieux i Landon Wilson, takže inú možnosť ako stiahnuť Nagya som nemal," vysvetlil Francis a doplnil: "Zásadne to však nebolo pre jeho hru, alebo na tom, čo poskytol tímu. Dokázal, že raz bude pre nás dôležitým hráčom."

br ki

Súvisiace články