Pondelok, 20. septembra, 2021Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava

NHL: Gretzky zverejnil definitívnu nomináciu Kanady na ZOH 2002

TASR|15. dec 2001 o 21:48

Toronto 15. decembra (TASR) - Generálny manažér kanadského hokejového olympijského tímu Wayne Gretzky oznámil v hokejovej Sieni slávy definitívnu súpisku Kanady na ZOH v Salt Lake City. Figuruje na nej 23 hráčov pôsobiacich v NHL, kapitánom tímu bude legendárny útočník a spolumajiteľ Pittsburghu Penguins Mario Lemieux.

Predstavitelia kanadského hokeja už koncom marca nominovali osmičku hráčov - obrancov Roba Blaka, Chrisa Prongera a Scotta Niedermayera a päticu útočníkov Maria Lemieuxa, Joe Sakica, Paula Kariyu, Owena Nolana a Steva Yzermana. Teraz k nim pribudol najproduktívnejší hráč NHL Jarome Iginla z Calgary Flames, krídelník Detroitu Brendan Shanahan, či Eric Lindros, hoci nad jeho nomináciou viseli ešte donedávna otázniky, pretože bol v uplynulých mesiacoch viackrát zranený.

Medzi brankármi budú o post jednotky bojovať Ed Belfour, Martin Brodeur a Curtis Joseph, nakoľko strážca svätyne krajiny javorového listu na ZOH 1998 v Nagane Patrick Roy pred mesiacom oznámil, že sa chce plne sústrediť na svoje výkony v Colorade Avalanche a nemá záujem štartovať v Salt Lake City.

"Som presvedčený, že každý hráč, ktorý figuruje v konečnej nominácii na ZOH 2002, si svoje miesto na súpiske zaslúži. Verím, že kanadský tím v takomto silnom zložení bude v Salt Lake City siahať po zlatej medaile," povedal generálny manažér kanadského tímu Wayne Gretzky.

Kolíska hokeja sa naposledy tešila zo zisku najcennejšieho kovu na ZOH v roku 1952, v Nagane stroskotali Kanaďania v semifinále na českých hokejistoch a v boji o tretie miesto podľahli Fínsku 2:3.

brankári: Ed Belfour (Dallas Stars), Martin Brodeur (New Jersey Devils), Curtis Joseph (Toronto Maple Leafs)

obrancovia: Rob Blake (Colorado Avalanche), Eric Brewer (Edmonton Oilers), Adam Foote (Colorado Avalanche), Ed Jovanovski (Vancouver Canucks), Al MacInnis (St. Louis Blues), Scott Niedermayer (New Jersey Devils), Chris Pronger (St. Louis Blues)

útočníci: Theoren Fleury (New York Rangers), Jarome Iginla (Calgary Flames), Paul Kariya (Anaheim Mighty Ducks), Mario Lemieux (Pittsburgh Penguins), Eric Lindros (New York Rangers), Joe Nieuwendyk (Dallas Stars), Owen Nolan (San Jose Sharks), Michael Peca (New York Islanders), Joe Sakic (Colorado Avalanche), Brendan Shanahan (Detroit Red Wings), Ryan Smyth (Edmonton), Steve Yzerman (Detroit Red Wings), Simon Gagne (Philadelphia Flyers)

hlavný tréner: Pat Quinn (Toronto Maple Leafs)

la ph

Súvisiace články