Piatok, 6. augusta, 2021Meniny má Jozefína

NHL: Gretzky získal potrebného investora pre kúpu Phoenix Coyotes

TASR|8. feb 2001 o 21:10

Phoenix 8. februára (TASR) - Legendárnemu kanadskému hokejistovi Waynovi Gretzkému sa po niekoľkomesačnom úsilí pravdepodobne splní sen o kúpe klubu zámorskej NHL Phoenix Coyotes. Skupina investorov, ktorej je Gretzky členom, v stredu totiž obdržala od vý

konného šéfa spoločnosti Swift Transportation Jerryho Moyesa finančnú čiastku chýbajúcu do kúpnej sumy 88 miliónov dolárov.

K podpísaniu zmluvy tak môžu obe strany pristúpiť už 14. februára, deň pred treťou uzávierkou stanovenou vedením NHL a vlastníkom Coyotes Richardom Burkom.

"Jerry je odteraz naším partnerom. Je to veľmi rozumný muž a som presvedčený, že sa nám podarí spoločne vybudovať z Phoenixu špičkový klub, ktorý bude schopný vyhrať Stanleyho pohár," povedal člen Gretzkého investorskej skupiny Steve Ellman. "Obaja podriadime všetky hokejové operácie Waynovi a Wayne bude človek, ktorý povedie celé toto predstavenie," dodal.

Podľa Ellmanových slov by skupina mohla časť peňazí investovať do výstavby priestrannejšieho a luxusnejšieho hokejového stánku.

Súvisiace články