Nedeľa, 1. augusta, 2021Meniny má Božidara

NHL: Gretzky opäť na ľade, no návrat do NHL vylučuje

TASR|9. mar 2001 o 12:33

Scottsdale 9. marca (TASR) - Jeden z najlepších hráčov v histórii kanadského i svetového hokeja Wayne Gretzky začal na všeobecné prekvapenie od stredy znova s tréningom. Na ľade "zaberá" s tímom zámorskej hokejovej NHL Phoenix Coyotes, ktorého je i spolumajiteľom.

"Bola to riadna zaberačka," povedal Gretzky po stredajšom tréningu. "Je to krásne vrátiť sa znova na ľad a trocha sa zabaviť. Ak budem mať dostatok síl, budem dávky ešte čoraz viac zvyšovať. Návrat na ľad NHL však vylučujem," pokračoval. Niektorí hráči Phoenixu boli tým, že videli hokejovú legendu opäť trénovať medzi nimi, značne zaskočení. "Myslím si, že väčšina z nás hráčov bola trošičku nervózna. Bolo to však výborné, trénovať s Waynom a vidieť ho v akcii," povedal stredný útočník kojotov Trevor Letowski. "Naozaj som mal zvláštny pocit. Tento muž, ktorého som sledoval a obdivoval v televízii, stál rovno vedľa mňa a trénovali sme spolu," pridal sa i fínsky obranca a nováčik tímu Ossi Vaananen. Kapitán Phoenixu Keith Tkachuk sa po tréningu na adresu hráča s prezývkou "Great One" vyjadril takto: "Sme nadšení, že je medzi nami. Je to ako vo sne, keď ho vidíme opäť hrať. Možno ho k návratu na ľad donútili aj naše presilovky. Keď Wayne vidí, ako katastrofálne ich hráme....," dodal.

Gretzky však rázne odmietol dohady o tom, že plánuje návrat na ľad podobne ako v zime minulého roku Mario Lemieux. "Nie je šanca, že by som sa vrátil do NHL" dementoval údajné správy Gretzky. Čoraz viac sa však začína v médiách pošuškávať o možnej Gretzkého účasti na olympijskom turnaji na ZOH 2002 v Salt Lake City. Netají sa totiž vôľou zahrať si ešte raz na olympiáde spolu s ďalšou kanadskou legendou Lemieuxom.

Súvisiace články