Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

NHL: Gretzky a Ellman sa definitívne stali novými majiteľmi Phoenixu

TASR|16. feb 2001 o 17:25

Phoenix 16. februára (TASR)- Kúpa hokejového klubu NHL Phoenix Coyotes legendárnym Waynom Gretzkym a jeho spoločníkom Stevom Ellmanom sa po trinásťmesačnej tŕnistej ságe stala 15. februára 2001 konečne skutočnosťou.

"Bola to skutočne dlhá a náročná cesta. Tvrdo sme pracovali na našom sne stať sa súčasťou NHL. Máme obrovskú radosť, že sme túto cestu úspešne zavŕšili," povedal na zvolanej tlačovke Steve Ellman. Hlavný komisár NHL Gary Bettman sa vyjadril v podobnom duchu: "Budeme sa snažiť úzko spolupracovať so Stevom a Waynom i na stavbe novej hokejovej arény v meste." Nový manažment sa teraz môže sústrediť na prácu v klube, ktorý si nekladie tie najnižšie ciele. "Náš jediný cieľ je vyhrať Stanley Cup," povedal štvornásobný držiteľ najprestížnejšej trofeje NHL Wayne Gretzky, ktorý sa stal riaditeľom športových operácií klubu a jeho úlohou bude zabezpečiť úspešné výsledky Phoenixu. Ellman a Gretzky reprezentujú už v poradí tretiu zmenu vlastníkov klubu.

Predchodcom Phoenixu bol tím Winnipeg Jets, ktorý vstúpil do NHL v júni 1979. Jeho vtedajším majiteľom bol právnik Barry Shenkarow, ktorý predal klub v októbri 1995 Richardovi Burkovi a Stevenovi Glucksternovi za 65 mil. dolárov. V lete nasledujúceho roku sa klub pod novým vedením presťahoval do Phoenixu. Burke v septembri 1997 odkúpil od Glucksterna jeho podiel a v zime 1999-2000 ponúkol klub na predaj. S novým majiteľom Ellmanom sa na cene 87 mil. dolárov dohodol v apríli minulého roka.

Súvisiace články