Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

NHL: Gáborík so Stümpelom prispeli k víťazstvám, Pálffy opäť stúpa v bodovaní

TASR|18. jan 2001 o 13:35

New York 18. januára (TASR) - Zámorská NHL pokračovala siedmimi zápasmi, v ktorých osem slovenských hokejistov zaznamenalo dva góly a dve asistencie.

Králi z Los Angeles zvíťazili po štvrtý raz z piatich zápasov, na čom sa víťazným gólom podieľal Jozef Stümpel a prihrávkou Žigmund Pálffy. Rozhodujúci zásah na 2:1 prišiel pri presilovej hre v druhej tretine, keď Stümpel zmenil smer strely Jaroslava Modrého. Kanonier Kings Pálffy zaznamenal 53. bod a poskočil na štvrté miesto kanadského bodovania. Ľubomír Višňovský vyslal na Josepha jednu strelu a odsedel si dve minúty za sekanie.

V odvetnom súboji nováčikov oplatila Minnesota Columbusu prehru 0:3 spred troch dní, keď sa rozhodlo až v predĺžení (3:2). Gólom sa podieľal na víťazstve po strele zápastím Marián Gáborík, ktorému puk naservíroval Ľubomír Sekeráš. Wild pretrhli trojzápasovú sériu prehier.

Hviezdou Dallasu Stars sa stal v stretnutí s Nashvillom fínsky útočník Jere Lehtinen, ktorý zaznamenal prvý hetrik v kariére. Za Predators opäť nastúpil zo Slovákov iba Marián Cisár, ktorý si pripísal mínusový bod. Na lavičke ostal sedieť obranca Richard Lintner.

Vo Phoenixe sa prizeralo na hráčov s menom Lemieux po prvý raz v sezóne vypredané hľadisko. Úspešnejší bol "tučniak" Mario Lemieux s dvoma asistenciami, no z víťazstva 5:4 sa tešil "kojot" Claude Lemieux. Slovenský obranca Radoslav Suchý vyslal na súperovu bránku dve strely.

TORONTO - LOS ANGELES 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Králi zvíťazili po štvrtý raz z piatich zápasov, na čom sa víťazným gólom podieľal Jozef Stümpel a prihrávkou Žigmund Pálffy. Rozhodujúci zásah prišiel pri presilovej hre v druhej tretine, keď Stümpel zmenil smer strely Jaroslava Modrého. Kanonier Kings Pálffy zaznamenal 53. bod a poskočil na štvrté miesto kanadského bodovania. Ľubomír Višňovský vyslal na Josepha jednu strelu a odsedel si dve minúty za sekanie.

Góly: 17. Roberts (Tucker) - 22. Schneider (PÁLFFY, Robitaille), 31. STÜMPEL (Modrý, Robitaille). Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 35:18. Brankári: Joseph - Storr. Rozhodcovia: Gregson, Martell - 19.266 divákov.

MINNESOTA - COLUMBUS 3:2 po predĺžení (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)

V odvetnom súboji nováčikov oplatila Minnesota Columbusu prehru 0:3, keď sa rozhodlo až v predĺžení. Gólom sa podieľal na víťazstve po strele zápastím Marián Gáborík, ktorému puk naservíroval Ľubomír Sekeráš. Wild pretrhli trojzápasovú sériu prehier.

Góly: 28. GÁBORÍK (SEKERÁŠ, Stewart), 59. Kuba (Stewart, Gavey), 64. OďDonnell (Pellerin, Bombardir) - 15. Selivanov (Heinze), 47. Sanderson (Knutsen). Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 33:26. Brankári: Fernandez - Tugnutt. Rozhodcovia: Jackson, Leggo - 18.064 divákov.

DALLAS - NASHVILLE 4:3 po predĺžení (0:0, 2:2, 1:1 - 1:0)

Hviezdou Stars sa stal fínsky útočník Jere Lehtinen, ktorý zaznamenal prvý hetrik v kariére. Za Predators opäť nastúpil zo Slovákov iba Marián Cisár, ktorý si pripísal mínusový bod. Na lavičke ostal sedieť obranca Richard Lintner.

Góly: 28. Lehtinen (Hull, Zubov), 35. Lehtinen (Hull, Modano), 43. Lehtinen (Modano, Sydor), 62. Hull (Lukowich, Matvichuk) - 30. Johnson (Ronning, Houlder), 40. Berehowsky (Jačmenev, Ronning), 46. Timonen (Berehowsky). Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 29:27. Brankári: Belfour - Vokoun. Rozhodcovia: McCreary, Degrace - 17.001 divákov.

PHOENIX - PITTSBURGH 5:4 (0:1, 2:0, 3:3)

Vo Phoenixe sa prizeralo na hráčov s menom Lemieux po prvý raz v sezóne vypredané hľadisko. Úspešnejší bol "tučniak" Mario Lemieux s dvoma asistenciami, no z víťazstva sa tešil "kojot" Claude Lemieux. Slovenský obranca Radoslav Suchý vyslal na súperovu bránku dve strely.

Góly: 35. May (Wilson, Letowski), 37. Tkachuk (Doan, Roenick), . Juneau (Wilson, C. Lemieux), 55. Briere (Tkachuk, Roenick), 56. Tkachuk (Briere, Numminen) - 5. Lang (Straka, M. Lemieux), 42. Kovaľov (Jonsson), 43. Jágr (Hrdina, Aubin), 33. Kovaľov (Jágr, M. Lemieux). Vylúčení: 6:9 na 2 min, presilovky: 4:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 29:24. Brankári: Burke - Aubin. Rozhodcovia: McGeough, Shick - 16.210 divákov.

CHICAGO - FLORIDA 5:0 (3:0, 0:0, 2:0)

Štvrtý zápas s čistým kontom vychytal v tejto sezóne Jocelyn Thibault a jastrabi neokúsili trpkosť prehry už v piatich stretnutiach. Slovák Róbert Švehla si pripísal spolu s Rayom Whitneyom najviac mínusových bodov (3) a na konte ich má už nezávideniahodných mínus 19.

Góly: 2. Daze (Quintal, Nylander), 14. Mironov (McAmmond, Herperger), 60. Probert (Amonte, Žamnov), 43. Amonte (Žamnov, Thibault), 51. Probert (Amonte, Žamnov). Vylúčení: 3:5 na 2 min, Vandenbussche (CHI), Tetarenko (FLO) na 5 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0. Strely na bránku: 28:16. Brankári: Thibault - Luongo. Rozhodcovia: Kimmerly, Van Massenhoven - 12.7 divákov.

ATLANTA - ANAHEIM 2:5 (0:3, 1:2, 1:0)

Káčeri pretrhli v Atlante štvorzápasovú sériu prehier, keď prvé góly v sezóne strelili Marshall a Bylsma. Premiérové víťazstvo zároveň zaznamenal brankár Jean-Sebastien Giguere. Atlanta nezvíťazila už v deviatich stretnutiach v sérii.

Góly: 27. Ferraro (Sylvester), 41. Sylvester (Guolla) - 7. Bylsma (Kohn, Salei), 16. Selänne, 19. Marshall (Selänne, Titov), 23. Marhall (McInnis), 24. McInnis (Hrkac, Tverdovskij). Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0. Brankári: Hnilička - Giguere. Rozhodcovia: Auger, Stewart - 15.040 divákov.

SAN JOSE - CALGARY 4:4 po predĺžení (1:1, 1:3, 2:0 - 0:0)

Žraloci nastúpili s okliešteným prvým útokom, v ktorom chýbal zranený Damphousse i Friesen. Bod zachránil necelé tri minúty pred koncom ich spoluhráč Owen Nolan.

Góly: 17. Ricci (Thornton, Ragnarsson), 28. Sundström (Stuart, Suter), . Marchment (Hannan, Ricci), 58. Nolan (Matteau) - 19. Lowry (Savard, Iginla), 22. Tkaczuk (Albelin, Bure), 26. Stillman (Savard, Gauthier), 38. Savard (Iginla, Stillman). Vylúčení: 5:4 na 2 min, Thornton (SJ), Wilm (CGY) na 5 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 1:0. Strely na bránku: 46:24. Brankári: Nabokov (41. Shields) - Brathwaite. Rozhodcovia: Heyer, Meier - 17.381 divákov.