Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

NHL: Gáborík s Petrovickým pomohli svojim tímom asistenciami

TASR|26. mar 2001 o 12:00

New York 26. marca (TASR) - Zámorská NHL pokračovala šiestimi stretnutiami, v ktorých sa predstavilo deväť Slovákov.

Phoenix zaváhal v boji o play off so slabými ostrovanmi z New Yorku, ktorí vyrovnali na konečných 2:2 v záverečnej minúte druhej tretiny. Obranca hostí Zdeno Chára si pripísal plusový bod, Juraj Kolník mínusový bod a Branislav Mezei si štatistiky nezmenil. Za domácich nedostali dôveru trénera Radoslav Suchý ani Ladislav Nagy. Phoenix sídli na ôsmej postupovej priečke v Západnej konferencii s dvojbodovým náskokom na Los angeles.

Hosťom zo St. Louis nepomohla k víťazstvu v Dallase ani sedemminútová presilová hra v záverečnej tretine pri vylúčení obrancu Hatchera (1:1). Ten obdržal najskôr dvojminútový trest, následne 5+DKZ a bránenie svojho oslabeného tímu pozoroval zo šatne na stacionárnom bicykli. Ľuboš Bartečko ohrozil súperovu bránku raz.

Canucks ukončili svoje sedemzápasové turné remízou u nováčika v Minnesote (2:2) a na súperových klziskách zvíťazili iba jediný raz. V stretnutí sa vyznamenali obaja Slováci v dresoch Wild. Marián Gáborík asistoval pri vyrovnávajúcom góle domácich v záverečnej tretine a o pár minút neskôr prihral Ľubomír Sekeráš Stacymu Roestovi na gól, ktorý však rozhodcovia neuznali pre prihrávku rukou. Tréner divochov Lemaire po zápase oponoval: "Jasne som z lavičky videl, že puk ešte pred Roestovou strelou tečovala hokejka jedného z hráčov súpera." Hľadisko štadióna v Minnesote bolo vypredané už po 40-krát v poradí (18.568 divákov).

Prvýkrát v kariére dosiahol útočník Calgary Flames Jarome Iginla 30-gólovú hranicu aj zásluhou asistencie Ronalda Petrovického. Slovenský útočník však svoje nasadenie dokazoval proti domácemu Chicagu (1:3) aj trvdou hrou, ktorú arbitri až trikrát potrestali dvojminútovým trestom.

PHOENIX - NY ISLANDERS 2:2 po predĺžení (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0)

Domáci zaváhali v boji o play off so slabými ostrovanmi, ktorí vyrovnali v záverečnej minúte druhej tretiny. Obranca hostí Zdeno Chára si pripísal plusový bod, Juraj Kolník mínusový bod a Branislav Mezei si štatistiky nezmenil. Za domácich nedostali dôveru trénera Radoslav Suchý ani Ladislav Nagy. Phoenix sídli na ôsmej postupovej priečke v Západnej konferencii s dvojbodovým náskokom na Los angeles.

Góly: 9. Ylönen (Letowski), 32. Juneau (HANDZUŠ) - 30. Jönsson (Muckalt), 40. Scatchard (Muckalt, Hamrlík). Vylúčení: 3:7 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 20:25. Brankári: Burke - DiPietro. Rozhodcovia: Hache, Jackson - 13.220 divákov.

DALLAS - ST. LOUIS 1:1 po predĺžení (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)

Hosťom nepomohla k víťazstvu ani sedemminútová presilová hra v záverečnej tretine pri vylúčení Hatchera. Ten obdržal najskôr dvojminútový trest, následne 5+DKZ a bránenie svojho oslabeného tímu pozoroval zo šatne na stacionárnom bicykli. Ľuboš Bartečko ohrozil súperovu bránku raz.

Góly: 11. Nieuwendyk (Marshall, Morrow) - 14. Tkachuk (MacInnis, Young). Vylúčení: 5:4 na 2 min, Marshall (DAL), Simpson (STL) na 10 min, Hatcher (DAL) 5+DKZ, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 27:29. Brankári: Belfour - Turek. Rozhodcovia: Gregson, Kowal - 17.001 divákov.

NY RANGERS - BOSTON 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)

Hosťujúci medvedi ostali v hre o play off, keď po tesnom víťazstve v New Yorku strácajú na ôsmu Carolinu 2 body. Kanonier Bostonu Bill Guerin strelil 38. gól v sezóne a dosiahol tak osobné maximum. Obranca Rangers Peter Smrek vyslal na Dafoea dve strely a odsedel si dve trestné minúty.

Góly: 18. Hlaváč (Nedvěd, Johnsson), 55. Leetch - 21. Thornton (Guerin, Allison), 47. Guerin (McLaren), 48. Axelsson (Ward, Rolston). Vylúčení: 9:5 na 2 min, Purinton (NYR), Nazarov (BOS) na 5 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0. Strely na bránku: 23:32. Brankári: Hebert - Dafoe. Rozhodcovia: Faucettte, Hasenfratz - 18.200 divákov.

NEW JERSEY - PITTSBURGH 2:4 (2:1, 0:2, 0:1)

Trinásťzápasové víťazné ťaženie Devils ukončili hráči klubu Penguins, ktorého predchodcovia v roku 1993 vytvorili rekordnú sériu histórie NHL - 17 víťazstiev. Tučniakom sa o víťazstvo postarala formácia Roberta Langa a Martina Straku, v ktorej namiesto suspendovaného Alexeja Kovaľova výborne zahral Alexej Morozov.

Góly: 8. Arnott (Sýkora), 12. Rafalski (Eliáš, Arnott) - 4. Straka (Lang, Morozov), 25. Straka (Lang, Morozov), 34. Morozov (Lang), 60. Lang (Straka). Vylúčení: 2:2 na 2 min, OďDonnell na 5+DKZ, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 27:20. Brankári: Brodeur - Hedberg. Rozhodcovia: Stewart, Van Massenhoven - 19.040 divákov.

MINNESOTA - VANCOUVER 2:2 po predĺžení (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)

Canucks ukončili svoje sedemzápasové turné remízou u nováčika v Minnesote a na súperových klziskách zvíťazili iba jediný raz. V stretnutí sa vyznamenali obaja Slováci v dresoch Wild. Marián Gáborík asistoval pri vyrovnávajúcom góle domácich v záverečnej tretine a o pár minút neskôr prihral Ľubomír Sekeráš Stacymu Roestovi na gól, ktorý však rozhodcovia neuznali pre prihrávku rukou. Tréner divochov Lemaire po zápase oponoval: "Jasne som z lavičky videl, že puk ešte pred Roestovou strelou tečovala hokejka jedného z hráčov súpera." Hľadisko štadióna v Minnesote bolo vypredané už po 40-krát v poradí (18.568 divákov).

Góly: 40. Mitchell (Bombardir, Dowd), 45. Kuba (Hendrickson, GÁBORÍK) - 6. Klatt (Cooke, Druken), 25. Brashear. Vylúčení: 8:8 na 2 min, Mitchell (MIN), Ruutu (VAN) na 5 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 25:30. Brankári: McLennan - Cloutier. Rozhodcovia: Joannette, Roberts - 18.568 divákov.

CHICAGO - CALGARY 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Prvýkrát v kariére dosiahol útočník Flames Jarome Iginla 30-gólovú hranicu aj zásluhou asistencie Ronalda Petrovického. Slovenský útočník však svoje nasadenie dokazoval opäť aj trvdou hrou, ktorú arbitri až trikrát potrestali dvojminútovým trestom.

Góly: 16. Dubinsky (Dean, Sullivan) - 4. Iginla (Savard, PETROVICKÝ), 35. Lowry (Savard, Housley), 54. Conroy (Lydman). Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:1. Strely na bránku: 27:27. Brankári: Passmore - Brathwaite. Rozhodcovia: Trottier, Sutherland - 13.701 divákov.