Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

NHL: Gáborík pripomína Lemairovi žrebca, mladík sa v príprave na zápasy zmenil

TASR|20. okt 2001 o 18:15

Minneapolis 20. októbra (TASR) - Trénerovi zámorského tímu NHL Minnesota Wild Jacquesovi Lemairovi pripomína slovenský mladík Marián Gáborík žrebca.

Na ľade totiž podľa neho nevyniká elegantným korčuľovaním ako Jaromír Jágr, ale neustále lieta z jednej strany na druhú. Spoluhráči 19-ročného krídelníka si všimli, že Gáborík zmenil aj prípravu na zápasy a hrá viac pre mužstvo.

"Skutočne mi pripomína žrebca. Neustále si hľadá voľný priestor na ľade, korčuľuje hore dolu," povedal na adresu najproduktívnejšieho hráča Wild Lemaire. Po operácii slabín vynechal trenčiansky odchovanec všetky prípravné dueli Minnesoty a nepredstavil sa ani v otváracom zápase sezóny. Hneď po uzdravení však spoločne s centrom Jimom Dowdom a krídelníkom Andrew Brunettom vytvoril najúdernejší útok divochov. "Začínam sa tu citiť veľmi dobre. Každý zápas sa mi hrá lepšie," povedal Gáborík, ktorý v šiestich zápasoch zaznamenal osem bodov. "Oproti minulému roku sa veľmi zlepšil, je omnoho múdrejší na ľade. Na prvý pohľad vidno, že je to skvelý hráč," chválil Trenčana Dowd. Pridaním tvrdého muža Brunetta do útoku získal Gáborík na ľade viac priestoru, pretože Brunette na seba viac viaže súperových hráčov. "Podarilo sa nám útok veľmi dobre poskladať. Brunette čistí priestor a navyše je aj veľmi kreatívny s pukom. Pre Mariána, ktorý nehrá moc kontaktný hokej, sa tak otvára priestor a on to dokáže využiť," dodal kouč Minnesoty, ktorý nevylučuje, že Gáborík sa raz objaví v Sieni slávy v NHL.

Súvisiace články