Pondelok, 27. septembra, 2021Meniny má Cyprián

NHL: Gáborík má úspešne za sebou operáciu pruhu, začiatok kempu nevymešká

TASR|21. júl 2001 o 12:58

Montreal 21. júla (TASR) - Slovenský hokejový talent Marián Gáborík má už úspešne za sebou operáciu pruhu. V McGillovom univerzitnom liečebnom stredisku v kanadskom Montreale ho operoval špecialista Rae Brown, ktorý už podobný zákrok uskutočnil v prípade ďalších 27 hráčov NHL, napríklad Clauda Lemieuxa či Karla Dykhuisa. V noci po operácii musel 19-ročný najproduktívnejší hráč Minnesoty Wild ešte zotrvať pod dozorom lekárov, už v sobotu ho však prepustili do domáceho liečenia v jeho americkom bydlisku v súmestí Minneapolis/St. Paul.

Trenčiansky odchovanec chýbal pre bolesti v brušnom svalstve už v piatich posledných stretnutiach základnej časti. Potom však problémy ustali a Gáborík absolvoval pod vedením reprezentačného trénera Jána Filca aj sedem zápasov majstrovstiev sveta v Nemecku, kde nazbieral 4 body za gól a tri asistencie. "Ak to mám hodnotiť s odstupom, tak Marián nemal ísť na šampionát, ale už vtedy sme mali zrealizovať operáciu," vyčítal si generálny manažér Wild Doug Risebrough a pokračoval: "Bolesť sa však vrátila a tak už sme nemohli čakať, či sa mu znova polepší alebo nie. Rozhodli sme sa pre radikálne riešenie a Gáborík by nemal vynechať ani začiatok našej prípravy 11. septembra."

Mladíkov agent Allan Walsh uviedol, že bolesť sa znovu objavila pri tenise. "Po majstrovstvách si myslel, že všetko je v poriadku a pred dvoma týždňami začal s letnou prípravou. Jedného dňa hral tenis a pri tých všetkých prudkých pohyboch sa zranenie obnovilo. Povedal mi, že ho to bolí presne na tom mieste, ako koncom sezóny. Operácia bola najlepším riešením a dúfajme, že už nebude mať takéto problémy," vyjadril sa Walsh.

Viac informácií z hokeja na hokej.sme.sk

Súvisiace články