Štvrtok, 16. septembra, 2021Meniny má Ľudmila

NHL: Gáborík chcel mať pri svojej premiére v narkóze stopercentnú istotu

TASR|22. júl 2001 o 11:15

St. Paul 22. júla (TASR) - Piatková operácia pruhu bola pre mladého slovenského hokejistu Mariána Gáboríka jeho prvým chirurgickým zákrokom v živote. Bolesti v brušnom svalstve, ktoré sa prvýkrát u trenčianskeho odchovanca objavili už na sklonku uplynulého roka, postupne rástli a ku koncu základnej časti NHL už ľavému krídelníkovi Minnesoty Wild nedovolili odohrať záverečných päť stretnutí. Pomocou liekov sa problémy podarilo načas utíšiť a Gáborík aj absolvoval majstrovstvá sveta v Nemecku v drese slovenskej reprezentácie. Na začiatku letnej prípravy sa však bolesti vrátili v takej intenzite, že na operáciu sa už nemohlo dlhšie čakať.

"V každom prípade som chcel mať pri operácii stopercentnú istotu," povedal pár hodín po opustení McGillovho univerzitného liečebného strediska v Montreale 19-ročný útočník a pokračoval: "V tomto smere sa vyznamenalo vedenie klubu i môj agent Allan Walsh, keď mi sprostredkovali známeho špecialistu na tento druh zákrokov, doktora Rae Browna z Montrealu, ktorý už takto zoperoval 27 hokejistov NHL."

Ani veľké skúsenosti chirurga nezabránili jeho prekvapeniu pri samotnej operácii. "Doktor pôvodne predpokladal, že trhlina vo svalstve bude oveľa menšia," prezradil Gáborík, ktorého najbližšie dva týždne čaká nútený úplný oddych. "Od štvrtého týždňa môžem začať zľahka zaťažovať organizmus, postupne pridávať a doktor mi podľa skúseností mojich predchodcov a jeho pacientov prisľúbil, že po ôsmom týždni budem schopný zvládnuť bežnú záťaž pri zápase NHL," vyhlásil najproduktívnejší hráč vlaňajšieho nováčika ligy s 36 bodmi (18+18).

"Predpovedať s kým budem hrať v útoku je ešte veľmi skoro, ak sa však dám zdravotne do poriadku, dúfam, že individuálny rekord klubu v kanadskom bodovaní prekonám. Zároveň však verím, že viac sa bude dariť aj celému mužstvu," sľuboval si najvyššie draftovaný Slovák v histórii NHL (3. miesto v roku 2000).

Viac o hokeji na hokej.sme.sk

Súvisiace články