Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

NHL: Filc sledoval Handzuša s Nagyom, s Demitrom i Bartečkom hovoril o zdraví

TASR|9. jan 2001 o 12:03

St. Louis 8. januára (TASR) - Dvojicu slovenských hokejistov St. Louis Blues Michala Handzuša a Ladislava Nagya v zápase s Minnesotou sledoval z čestnej lóže haly Savvis Center aj slovenský reprezentačný tréner Ján Filc, ktorý sa na svojej pracovnej ceste

v zámorí medzitým už premiestnil zo St. Louis do Vancouveru. V St. Louis absolvoval nielen rozhovory so svojím hostiteľom Petrom Šťastným, ale aj so slovenským štvorlístkom v dresoch Blues a generálnym manažérom tímu Larrym Pleauom.

"Na hosťujúcich hráčoch bolo zreteľne vidieť únavu zo zápasu s Detroitom, ktorý hrali deň predtým a ktorý po predĺžení vyhrali. Handzuš i Nagy podali veľmi dobrý výkon," zhodnotil Filc a pokračoval: "Nagy dostáva k dispozícii stále viac času na ľadovej ploche, aj keď sa mi sťažoval, že sa mu to máli. Hrá veľmi dobre, no možno by potreboval trošku viac streleckého šťastia."

Po zápase sa Filc stretol nielen s Handzušom a Nagyom, ale aj so zranenými Ľubošom Bartečkom a Pavlom Demitrom. "Bartečkovi robil problémy podvrtnutý členok, no zranenie je už takmer úplne vyliečené a koncom týždňa už pravdepodobne bude figurovať v zostave. Demitra ešte netrénuje, no podľa lekárov je jeho zrak pravého oka už na 95% v poriadku. Vnútroočný tlak však ešte nemožno zvyšovať fyzickou námahou a treba vyčkať než sa sietnica úplne vyčistí," informoval slovenský tréner.

"Čas strávený v St. Louis bol veľmi plodný. Cenné boli najmä chvíle s Petrom Šťastným, počas ktorých sme dávali dohromady myšlienky týkajúce sa formovania kádra pre olympiádu a využitia hráčov z NHL. Olympijský turnaj sa neúprosne blíži a my chceme spraviť maximum, aby sme doňho vstúpili s čo najsilnejším výberom," povedal Filc.

Do 15. marca musí vedenie slovenského hokeja uzavrieť zoznam ôsmich hráčov z NHL, ktorí by na turnaji v Salt Lake City nemali chýbať. "Dá sa povedať, že osmička je už takmer zložená, na zverejnenie konkrétnych mien je však ešte priskoro."

Slovensko bude musieť na olympiáde prejsť cez kvalifikačnú časť, počas ktorej - rovnako ako v Nagane - ešte pobeží NHL. Uvoľnenie slovenských hráčov ešte pred jej prerušením však vyzerá reálnejšie ako pred troma rokmi. "V zámorí je o turnaj veľký záujem zo strany médií i verejnosti, aj preto sú vedenia klubov prístupnejšie rokovať o uvoľnení hráčov," naznačil strieborný kormidelník zo šampionátu v Petrohrade.

Súvisiace články