Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

NHL: Európsky trénerský priekopník Hlinka v Pittsburghu skončil

TASR|15. okt 2001 o 21:11

Praha 15. októbra (TASR) - Podľa českých médií odvolalo v pondelok vedenie hokejového klubu zámorskej NHL Pittsburgh Penguins Ivana Hlinku z postu hlavného ...

Praha 15. októbra (TASR) - Podľa českých médií odvolalo v pondelok vedenie hokejového klubu zámorskej NHL Pittsburgh Penguins Ivana Hlinku z postu hlavného trénera tímu. Dočasným nástupcom českého trénera sa stal jeho doterajší asistent Rick Kehoe.

Účinkovanie trénera olympijskych víťazov z Nagana v tíme Pittsburghu predčasne ukončila v jeho druhej sezóne šnúra štyroch prehier tučniakov v sérii. Do Pittsburghu prišiel Hlinka vo februári minulého roka a podľa zámorských médií bola jeho najväčším hendikepom rečová bariéra. Napriek tomu sa stal Hlinka ako bývalý vynikajúci hokejista priekopníkom európskej trénerskej školy v zámorkej NHL na poste hlavného trénera.

Po predsezónnom prestupe českej megahviezdy Jaromíra Jágra do Washingtonu, sa Pittsburgh v ofenzívnej činnosti na prekvapenie odborníkov až nečakane trápi. Aj po odchode odchovanca kladenského hokeja do tímu Slováka Petra Bondru, zostalo v mužstve viacero kanonierov. Penguins sa však v koncovke trápia a všetci tučniaci spoločne dali len sedem gólov, o jeden menej ako talentovaný Mark Parrish z New York Islanders.

Súvisiace články