Pondelok, 26. júla, 2021Meniny má Anna, Hana, Anita

NHL: Edmontonský dres s číslom 17 už navždy patrí Kurrimu

TASR|7. okt 2001 o 14:47

Edmonton 7. októbra (TASR) - Pred úvodným zápasom Edmontonu Oilers v novej sezóne NHL predstavitelia klubu slávnostne vyvesili nad ľadovú plochu dres ...

Edmonton 7. októbra (TASR) - Pred úvodným zápasom Edmontonu Oilers v novej sezóne NHL predstavitelia klubu slávnostne vyvesili nad ľadovú plochu dres fínskej legendy Jarriho Kurriho s číslom 17.

Bývalý krídelník olejárov vykorčuľoval v drese na ľadovú plochu a so slzami v očiach prijímal ovácie nadšeného publika. "Vy ste ma celý čas veľmi podporovali a zaslúžili ste sa, že som sa tu cítil ako doma," povedal 41-ročný Kurri edmontonským divákom. Kurrimu, ktorého 12. novembra uvedú ako prvého Fína do Siene slávy, prišiel zagratulovať aj súčasný majiteľ Phoenixu a jeho bývalý spoluhráč Wayne Gretzky. Práve Phoenix bol v zápase súperom Edmontonu. Nechýbali ani Kevin Lowe, Grant Fuhr, Lee Fogolin a Craig Simpson. Gretzky potom poslal Kurrimu poslednú prihrávku a Fín symbolicky strelil gól do prázdnej bránky. Posledný hokejista olejárov, ktorý nosil na chrbte 17-ku Rem Murray, si od Kurriho nechal svoj dres podpísať.

Rodák z Helsínk strelil v NHL 601 gólov a zaznamenal 1398 bodov, čo ho radí na 14. miesto v histórii NHL a na prvé spomedzi Európanov. S Edmontonom získal päť prsteňov za triumfy v Stanleyho pohári. Olejári ho draftovali v roku 1980 zo 69. miesta a v historickej tabuľke Edmontonu mu so 474 gólmi a 569 asistenciami patrí druhé miesto za Gretzkym.

Súvisiace články