Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

NHL: Dohoda je vraj na svete

TASR|Publikované 7. júl 2005 o 15:04

Los Angeles 7. júla (TASR) - Vedenie zámorskej hokejovej NHL sa údajne dohodlo s predstaviteľmi Hráčskej asociácie NHL (NHLPA) na predbežnom znení novej ...

Los Angeles 7. júla (TASR) - Vedenie zámorskej hokejovej NHL sa údajne dohodlo s predstaviteľmi Hráčskej asociácie NHL (NHLPA) na predbežnom znení novej kolektívnej zmluvy. Informoval o tom vo štvrtok americká tlačová agentúra AP s odvolaním sa na denník Los Angeles Times.

Periodikum parafrázuje nemenovaný zdroj, ktorý má úzke kontakty s osobami zúčastňujúcimi sa na posledných rokovaniach. Podľa neho sa strany dohodli na platovom strope vo výške 37 miliónov amerických dolárov na klub, ktorý nezahrňuje podporu na liečbu hráčov a platy hokejistov vo výslužbe. Dohoda ďalej obsahuje celoplošné krátenie súčasných miezd a kvalifikovaných ponúk na nové kontrakty o 24 percent. Jej súčasťou má byť aj opatrenie, podľa ktorého môže byť plat jedného hráča najviac 20 percent z platového stropu daného klubu, čo by na začiatku znamenalo zbohom päťciferným sumám v ročných kontraktoch. Takto pripravené hlavné body novej kolektívnej zmluvy odprezentujú strany v pondelok v New Yorku pred exekutívou NHL.

Ako ďalej informuje Los Angeles Times, vedenie profiligy v hrubej forme novej zmluvy povolilo hráčom z NHL štart na budúcoročnom olympijskom turnaji v Turíne. V novej sezóne, ktorej už nič nebráni k plánovanému štartu, opäť vypadáva Zápas hviezd. V tohtoročnom vstupnom drafte bude mať každý klub rovnakú šancu vyberať ako prvý v poradí.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články