Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

NHL: do rokovaní vstupuje televízia

Sportnet|7. okt 2004 o 00:00

TORONTO - Vedenie NHL oficiálne odvolalo zápasy naplánované na október a v najbližších dňoch by mal rovnaký osud stihnúť novembrové stretnutia. Rokovania o novej kolektívnej dohode medzi hráčskou asociáciou (NHLPA) a majiteľmi klubov (NHL) nepokračujú ...

TORONTO - Vedenie NHL oficiálne odvolalo zápasy naplánované na október a v najbližších dňoch by mal rovnaký osud stihnúť novembrové stretnutia. Rokovania o novej kolektívnej dohode medzi hráčskou asociáciou (NHLPA) a majiteľmi klubov (NHL) nepokračujú a najpesimistickejšie hlasy hovoria o viac ako ročnej výluke hokejovej profiligy.

Trpia však najmä fanúšikovia, ktorý prichádzajú o svoj obľúbený šport. Najmä kanadskí diváci sú ochudobnení, keďže hokej je tam náboženstvom a samotní hráči božstvom. Preto prišla prestížna kanadská televízna spoločnosť TSN s vlastným návrhom kľúčových bodov novej kolektívnej dohody.

Predstavitelia televízie ho vypracovali na základe rozhovorov s majiteľmi klubov, generálnymi manažérmi, trénermi, hráčmi a ich agentmi. (sita)

Návrh TSN

Platový strop pre hráčov vo výške 6 miliónov dolárov. Neurčený platový strop pre tímové rozpočty.

Daň z luxusu vo výške 100 percent pri prekročení ročného rozpočtu 40 miliónov dolárov. Získané financie si rozdelia kluby, ktorých rozpočty sa budú pohybovať v rozpätí 30 a 40 miliónov dolárov.

Zmena v systéme arbitrážneho súdu, jeho ponuka bude konečnou.

Posunutie veku voľných hráčov na 30 rokov alebo desať sezón strávených v NHL.

Kvalifikačný kontrakt vo výške 75 percent najvyššieho prímu hráča v minulosti.

Nováčikovský kontrakt aj s bonusom za podpis vo výške 850 000 dolárov plus ďalších maximálne 850 000 na herné bonusy, čo je maximálny nováčikovský kontrakt vo výške 1,7 milióna dolárov.


Súvisiace články