Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

NHL: Detroit podpísal s Larionovom a Olaussonom

TASR|25. máj 2001 o 11:31

Detroit 25. mája (TASR) - Hokejový klub zámorskej NHL Detroit Red Wings podpísal ročné zmluvy s ruským veteránom Igorom Larionovom a švédskym obrancom Fredrikom Olaussonom.

Larionov sa so svojím dlhoročným klubom dohodol na zmluve za viac ako milión dolárov, pričom bude dostávať i zvláštne odmeny. Detroit mal na Larionova po skončení tejto sezóny právo ročnej opcie za 2 milióny dolárov, rozhodol sa však ruského centra odškodniť a uzavrieť s ním nový kontrakt za nižšiu sumu. "Rozprával sa so mnou a povedal mi, že chce v Detroite znova hrať. Pristúpil na zníženie finančného ohodnotenia, ako každý má však právo na zvláštne odmeny. Takže je celkom spokojný," povedal generálny manažér červených krídiel Ken Holland. Larionov odohral za Detroit päť sezón a pomohol tímu získať dva Stanleyho poháre. V júli 2000 odišiel do Floridy Panthers, už v decembri sa však do tímu Red Wings vrátil a v 39 zápasoch zaznamenal 4 góly a 25 asistencií.

S 34-ročným Ollauson, ktorý pôsobil 14 rokov v NHL a minulú sezónu odohral vo Švajčiarsku, sa dohodol klub na kontrakte v hodnote 750.000 dolárov. Skúsený Švéd si za obdobie svojho pôsobenia v NHL pripísal na svoje konto v 931 zápasoch 143 gólov a 415 asistencií, keď obliekal dresy Winnipegu, Edmontonu, Anaheimu a Pittsburghu. "Počas jeho dní v NHL sa ukázal ako veľmi spôsobilý obranca a vie dobre narábať s pukom," vyjadril sa o novej posile Detroitu Holland.

hokej.sme.sk

Súvisiace články