Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

NHL: Detroit nevyužil v prípade Larionova právo opcie

TASR|4. máj 2001 o 13:10

Detroit 4. mája (TASR) - Vedenie hokejového tímu zámorskej NHL Detroitu Red Wings oznámilo Igorovi Larionovi, ktorému skončila v tejto sezóne riadna zmluva, že v jeho prípade nevyužije právo ročnej opcie, ktorá by ruskému útočníkovi zaručila 2 milióny dolárov. Klub sa rozhodol 40-ročného hokejistu odškodniť sumou 200.000 dolárov a dohodnúť sa s ním na novom kontrakte.

Generálny manažér červených krídiel Ken Holland, ktorý sa momentálne nachádza na svetovom šampionáte v Nemecku, ešte pred odchodom avizoval, že klub má o služby Larionova i naďalej záujem, avšak za nižšiu mzdu.

Podľa hráčovho agenta Dona Baizleya prebiehajú v týchto dňoch medzi oboma stranami rokovania. "Klub naznačil, že by privítal Larionova v tíme i v budúcej sezóne a Igor mi povedal, aby som v rozhovoroch pokračoval," povedal Baizley.

Larionov odohral za Detroit päť sezón a pomohol tímu získať dva Stanleyho poháre. V júli 2000 prišiel do Floridy Panthers, už v decembri sa však do Detroitu vrátil a v 39 zápasoch zaznamenal 4 góly a 25 asistencií.

Súvisiace články