Piatok, 24. septembra, 2021Meniny má Ľuboš, Ľubor

NHL: Demitrovi ušiel Modano, dallaské hviezdy sú však na ceste k čiernej diere

TASR|2. máj 2001 o 11:00

New York 2. mája (TASR) - Zámorská NHL pokračovala v noci na stredu dvoma stretnutiami 2. kola play off. Vo Východnej konferencii sa vedenia 2:1 v sérii ujalo New Jersey a v Západnej konferencii zvýšil St. Louis po dvojnásobnom predĺžení stav série na 3:St. Louis - Brett Hull z Dallasu Stars korčuľuje so sklonenou hlavou, kým hráči St. Louis Blues zľava Mike Eastwood, Scott Mellanby, Cory Stillman a Chris Pronger sa tešia z víťazstva 3:2 po druhom predĺžení semifináloveho zápasu play off hokejovej NHL 1. mája 2001 v St. Louis. Stillman strelil víťazný gól.
TASRNew York 2. mája (TASR) - Zámorská NHL pokračovala v noci na stredu dvoma stretnutiami 2. kola play off. Vo Východnej konferencii sa vedenia 2:1 v sérii ujalo New Jersey a v Západnej konferencii zvýšil St. Louis po dvojnásobnom predĺžení stav série na 3:0.

Diabli z New Jersey udávali počas celého stretnutia tón, čo im prinieslo v nadstavenom čase v Toronte i zaslúžené ovocie, i keď s poriadnou dávkou šťastia (3:2). Obranca Brian Rafalski chcel prihrať od mantinelu rozbehnutému McKayovi, no puk na ceste zasiahol korčulu obrancu Toronta Coryho Crossa, ktorý nechtiac zmenil jeho smer a brankár Joseph nemal takmer žiadnu šancu. "Je to najväčší gól mojej kariéry. Rozhodnúť v play off a v predĺžení, to je sen každého hokejistu," pochválil sa tak trochu kurióznym gólom Rafalski, ktorý zariadil presnou prihrávkou i vyrovnávajúci gól Gomeza v záverečnej tretine. "Mali obrovské šťastie, nie je to nikoho chyba," skonšatatoval smutný brankár domácich Joseph. Obhajca trofeje vedie v sérii 2:1 a štvrtý zápas je na programe vo štvrtok opäť v Toronte.

Jediné víťazstvo chýba St. Louis k prvému postupu do finále Západnej konferencie za posledných 15 rokov po utorkovej dráme s Dallasom (3:2). Domácim bluesmanom, ktorí zasypali Belfoura v bránke hostí 48 strelami, sa aktivita premenila v rozhodujúcich okamihoch na dva dôležité góly. Najskôr v 58. minúte zachránil remízu 2:2 a vybojoval predĺženie obranca Chavanov, ktorý osamotený z ľavého kruhu prekonal Belfoura. "Bez tohto gólu by sme išli domov. Takto sme mali šancu v predĺžení," dodal šťastný strelec. V prvom predĺžení sa nerozhodlo, no v úvode druhého vybuchla vo vypredanom Savvis Centre nesmierna radosť. Puk naviezol do útočnej tretiny Scott Mellanby, šikovne posunul od ľavého mantinelu rútiacemu sa Corymu Stillmanovi a ten tvrdou strelou zápästím rozhodol psychologickú drámu v prospech domácich. "Nemohol som si priať lepšiu pozíciu, z akej som strieľal. Je to pravdepodobne jeden z dvoch gólov, na ktorý nikdy nezabudnem a prvý, ktorým som ukončil stretnutie," vyhlásil šťastný Stillman, ktorý sa na súpiske Blues objavil až v marci, keď prišiel z Calgary. "Oni mali kladivo a my sme boli klinec," definoval stretnutie tréner Dallasu Ken Hitchcock. Stars, ktorí sa v posledných dvoch rokoch prebojovali až do finále Stanley Cupu, vypadli v druhom kole, čo im pri momentálnom stave série 0:3 hrozí, naposledy v roku 1986. Slovák Pavol Demitra ohrozil bránku súpera päťkrát, no neúspešne. Pripísal si však mínusový bod, keď na útočnej modrej Dallasu neudržal Modana a ten sa predral do tretiny, kde našiel Mika Keana. Druhý gól hostí, ktorí sa ujali v úvode druhej časti hry vedenia 2:0, strelil veterán Brett Hull a pripísal si na konto už 90. presný zásah v play off v kariére. Štvrtý zápas je na programe vo štvrtok v St. Louis a domáci už môžu rozhodnúť o postupe do finále Západnej konferencie.

TORONTO - NEW JERSEY 3:2 po predĺžení
(0:1, 2:0, 0:1 - 0:1)

Diabli z New Jersey udávali počas celého stretnutia tón, čo im prinieslo v nadstavenom čase i zaslúžené ovocie, i keď s poriadnou dávkou šťastia. Obranca Brian Rafalski chcel prihrať od mantinelu rozbehnutému McKayovi, no puk na ceste zasiahol korčulu obrancu Toronta Coryho Crossa, ktorý nechtiac zmenil jeho smer a brankár Joseph nemal takmer žiadnu šancu. "Je to najväčší gól mojej kariéry. Rozhodnúť v play off a v predĺžení, to je sen každého hokejistu," pochválil sa tak trochu kurióznym gólom Rafalski, ktorý zariadil presnou prihrávkou i vyrovnávajúci gól Gomeza v záverečnej tretine. "Mali obrovské šťastie, nie je to nikoho chyba," skonšatatoval smutný brankár domácich Joseph. Obhajca trofeje vedie v sérii 2:1 a štvrtý zápas je na programe vo štvrtok opäť v Toronte.

Góly: 29. Valk (Perreault, Markov), 32. Thomas (Roberts, Kaberle) - 10. Holík (Arnott, Eliáš), 42. Gomez (Rafalski, Stevens), 67. Rafalski (Holík). Vylúčení: 8:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 28:45. Brankári: Joseph - Brodeur. Rozhodcovia: Shick, Walkom - 19.457 divákov.

ST. LOUIS - DALLAS 3:2 po dvojnásobnom predĺžení
(0:1, 1:1, 1:0 - 0:0, 1:0)

Jedno víťazstvo k prvému postupu do finále Západnej konferencie za posledných 15 rokov chýba St. Louis po utorkovej dráme s Dallasom. Domácim bluesmanom, ktorí zasypali Belfoura v bránke Dallasu 48 strelami, sa aktivita premenila v rozhodujúcich okamihoch na dva rozhoduujúce góly. Najskôr v 58. minúte zachránil remízu 2:2 a vybojoval predĺženie obranca Chavanov, ktorý osamotený z ľavého kruhu prekonal Belfoura. "Bez tohto gólu by sme išli domov. Takto sme mali šancu v predĺžení," dodal šťastný strelec. V prvom predĺžení sa nerozhodlo, no v úvode druhého vybuchla v Savvis Centre nesmierna radosť. Puk naviezol do útočnej tretiny Scott Mellanby, šikovne posunul od ľavého mantinelu rútiacemu sa Corymu Stillmanovi a ten tvrdou strelou zápästím rozhodol psychologickú drámu v prospech domácich. "Nemohol som si priať lepšiu pozíciu, z akej som strieľal. Je to pravdepodobne jeden z dvoch gólov, na ktorý nikdy nezabudnem a prvý, ktorým som ukončil stretnutie," vyhlásil šťastný Stillman, ktorý sa na súpiske Blues objavil až v marci, keď prišiel z Calgary. "Oni mali kladivo a my sme boi ako kliniec," definoval stretnutie tréner Dallasu Ken Hitchcock. Stars, ktorí sa v posledných dvoch rokoch prebojovali až do finále, vypadli v druhom kole, čo im pri momentálnom stave série 0:3 hrozí, naposledy v roku 1986. Slovák Pavol Demitra ohrozil bránku súpera päťkrát, no neúspešne. Pripísal si však mínusový bod, keď na útočnej modrej Dallasu neudržal Modana a ten sa predral do tretiny, kde našiel Mika Keana. Druhý gól hostí, ktorí sa ujali vedenia 2:0, strelil veterán Brett Hull a pripísal si na konto už 90. presný zásah v play off v kariére. Štvrtý zápas je na programe vo štvrtok v St. Louis a domáci už môžu rozhodnúť o postupe do finále Západnej konferencie.

Góly: 38. Hecht (MacInnis, Mayers), 58. Chavanov (Mayers, Stillman), 83. Stillman (Mellanby, Eastwood) - 6. Keane (Modano, Zubov), 28. Hull (Sydor, Modano). Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 48:27. Brankári: Turek - Belfour. Rozhodcovia: Marouelli, Warren - 19.967 divákov.

Súvisiace články