Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

NHL: Demitra sa vrátil aj s krytom tváre, hral i Bartečko, Handzuš až o mesiac

TASR|2. feb 2001 o 13:38

St. Louis 2. februára (TASR) - Slovenský hokejový reprezentant Pavol Demitra sa po absencii v sedemnástich zápasoch, zavinenej nešťastným zranením oka, ktoré mu v závere minulého roka privodil krajan Radoslav Suchý (Phoenix), úspešne vrátil do kolotoča NH

L. Vo štvrtkovom stretnutí St. Louis v Columbuse (2:2), už s ochranným krytom tváre, bol na ľade 25 minút a prihral na oba góly bluesmanov. Po zranení členka návrat absolvoval aj Ľuboš Bartečko, ďalší Slovák Michal Handzuš však ešte stále laboruje pre obnovené zranenie brušného svalstva a jeho "comeback" sa presunul o ďalší mesiac.

"Demitra je hráč svetovej triedy. Neviem presne koľko zápasov vynechal, no podľa toho ako hral, sa mi zdalo, že žiadnu prestávku nemal," strúhol pochvalu na adresu Demitru jeho spoluhráč Jamal Mayers, ktorého doplnil sám slovenský krídelník: "Bol som veľmi vzrušený, keď ma tréner nominoval na zápas v Columbuse. Nemohol som zaspať a dočkať sa, keď vykorčuľujem na ľad. Prežíval som to ako začiatok novej sezóny. Samozrejme dve asistencie hneď po návrate, to ma teší. Bolo to úplne iné, ako v trénignu a je dobré, že som si zahral ešte pred zápasom hviezd," povedal 26-ročný Demitra, ktorý v 34 zápasoch zaznamenal 19 gólov a rovnaký počet asistencií.

S. Blues aj center Michal Handzuš. Navyše Ľuboš Bartečko, ktorý sa vystrábil zo zranenia členku, si "boľačky" obnovil hneď v návratovom víkendovom zápase v LA, v druhej tretine ľad opustil a znovu bude dlhšie chýbať. Vyradená je tak kompletná slovenská formácia, vľaňajšia "blue line" St. Louis, teda najúdernejší útok Demitra-Handzuš-Bartečko. Slovákov tak v tíme zastupuje už iba mladý Ladislav Nagy, ktorého prednedávnom vytiahli do NHL z farmy.

Finalista Selkeho trofeje pre najlepšie brániaceho útočníka, Michal Handzuš, vynechal v úvode sezóny päť stretnutí pre natiahnuté brušné svalstvo a v piatok ho vedenie tímu zaradilo na listinu zranených hráčov pre obnovenie a skomplikovanie starého zranenia. Diagnóza znie natrhnuté brušné svalstvo, ktoré bude možno nutné podrobiť operačnému zákroku, a rekonvalescencia potrvá 4-6 týždňov.

"Natrhol si brušné svaly, no zatiaľ nevieme, ako je to vážne. Viac nám povie lekár," oznámil generálny manažér bluesmanov Larry Pleau. To urobilo vrásky na čele trénera Joela Quennevilla, ktorému chýba pre slabý otras mozgu navyše aj prvý center Pierre Turgeon.

"Nastala príležitosť pre mnoho mladých hráčov, aby ukázali, čo je v nich. Je to však aj dobrý test nášho tímu, ako si vie poradiť s krízovou situáciu," povedal tréner Quenneville.

Súvisiace články