Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

NHL: Demitra sa vráti na ľad NHL v noci na štvrtok zápase proti Columbusu

TASR|1. feb 2001 o 18:29

St. Louis 1. februára (TASR) - Slovenský hokejový útočník tímu St. Louis Blues Pavol Demitra by sa mal v noci na štvrtok po viac ako mesačnej prestávke zavinenej komplikovaným zranením oka opäť vrátiť v na ľad. Stane sa tak v zápase proti Columbusu.

Demitrovi poranil oko 30. decembra minulého roku pri pokuse o vyhodenie puku jeho krajan a hráč Phoenixu Radoslav Suchý. Krídelník a opora jedného z najlepších tímov v NHL chýbal odvtedy svojmu tímu v 17 stretnutiach. Pred nútenou prestávkou mala Demitrova hra fazónu, veď v 18 zápasoch strelil 14 gólov a na 16 prihral.

Podľa správ z tábora tímu Blues už asi dva týždne Demitra "zarezáva" na ľade i v posilňovni pod dohľadom Mika Kitchena, asistenta hlavného trénera tímu Joela Quennevillea. Podľa jeho vlastných slov by bola škoda, aby Demitra v súčasnej psychickej i fyzickej pohode sám "lietal po ľade", keď už môže konečne naskočiť do kolotoča NHL. V každom prípade však plánuje po návrate na ľad hrať s ochranným krytom na tvári, podobne ako jeho spoluhráč Ľuboš Bartečko. Tretí slovenský reprezentant v tábore St. Louis Michal Handzuš je v otázke krytov zatiaľ skeptikom.

"Po mojom návrate na ľad budem určite používať ochranný kryt, sľúbil som to aj mojim rodičom. V posledných mesiacoch som utrpel otras mozgu, zlomeninu čeľusti, i zranenie oka, dúfam, že som si už svoju smolu pre túto sezónu vyčerpal," povedal Demitra, držiteľ ocenenia Lady Byng Trophy pre najslušnejšieho hráča NHL v minulej sezóne. Vo štvrtkovom zápase proti Columbusu sa očakáva taktiež návrat strieborného medailistu z minuloročných MS v Petrohrade Ľuboša Bartečka. Ten laboroval s vyvrtnutým členkom v zostave Blues v 27 zápasoch.

Demitra získal za svoje výkony v NHL v mesiaci december ocenenie "Impact Player". Každý mesiac ho udeľuje renomovaný zámorský denník USA Today vychádzajúc zo záznamov športovej štatistickej kancelárie Elias Sports Bureau najúdernejšiemu hráčovi zámorskej superligy. Fanúšikovia i predstavitelia tímu St. Louis dúfajú, že sa po zranení jeden z ich najlepších hráčov vráti na ľad v takej forme, aby privádzal tak ako predtým svojou hrou súperových obrancov k šialenstvu.

Súvisiace články